Mikulov.cz
Registrovat FAQ Seznam uživatelů Kalendář Vyhledat Dnešní příspěvky Označit témata jako přečtená
Starý 16.02.2009, 20:51
Neregistrovaný(á)

Defaultní Re: Na Hradbách

Pro: Eduard Kulhavý - místostarosta

Dobrý den pane místostarosto,

Od doby kdy jste sjednal nápravu je skutečně sníh odklízen na celé nové zástavbě až na ulici kde bydlíme a máme postavený dům tj. Rudolfa Gajdoše 22.

Děkuji znovu o nápravu.

Jan Vondruška
Odpovědět s citací
Starý 13.07.2009, 10:26
roam roam je offline
Junior Member

Angry Re: Na Hradbách

Po roce se táži opět na téměř stejnou otázku. Jak je to s veřejným osvětlením v této nové lokalitě? Během toho roku to někdy fungovalo, ovšem skutečně jen někdy a obvykle přes den. Mamut Real nás pravidelně krmí informací, že problém je na straně města. Město, kromě informace, že měsíčně platí společnosti Mamut 10000 Kč pronájmu, záhadně mlčí. Skoro to vypadá, že Mamut má pravdu. Nebo snad alespoň touto cestou poskytne někdo věrohodnou informaci.
Myslím, že je nás tu už docela dost na to, abychom nebyli na pokraji zájmu.

Před časem jsem chtěl říci konec jedné story se svícením v této lokalitě. Bohužel nikoli. Asi tak po měsíčním svícení (během srpna) velká část světel na Ulici U Bažantnice je nefunkční. Jedná se o ulici, která je již z velké části obývaná. A opět mlčení ze strany zodpovědných.
Konkrétní otázka je tedy: Bude se přes vánoce svítit?

Last edited by roam : 02.12.2009 at 14:30.
Odpovědět s citací
Starý 16.07.2009, 10:52
Eduard Kulhavý

Veřejné osvětlení Na Hradbách.
Vzhledem k tomu, že vedení města upozorňovalo na nedostatky (časté výpady) veřejného osvětlení první etapy za kterou město platilo nájem, byl provoz tohoto zařízení dnem 2. 6. 2009 firmou MAMUT – Real s.r.o. zastaven. První etapa, která byla zkolaudována stále zůstává ve vlastnictví výše uvedené firmy. Další část zatím není zkolaudována a nemůže být proto ani provozována. V současné době probíhají jednání, která by měla v co nejkratší době přinést takové řešení , aby mohlo být celé veřejné osvětlení Na Hradbách zprovozněno. To, že z uvedené situace vinní firma MAMUT město se nezakládá na pravdě.

Eduard Kulhavý
místostarosta
Odpovědět s citací
Starý 16.07.2009, 17:15
Neregistrovaný(á)

Citace:
Původně vloženo uživatelem Eduard Kulhavý Zobrazit příspěvek
Veřejné osvětlení Na Hradbách.
Vzhledem k tomu, že vedení města upozorňovalo na nedostatky (časté výpady) veřejného osvětlení první etapy za kterou město platilo nájem, byl provoz tohoto zařízení dnem 2. 6. 2009 firmou MAMUT – Real s.r.o. zastaven. První etapa, která byla zkolaudována stále zůstává ve vlastnictví výše uvedené firmy. Další část zatím není zkolaudována a nemůže být proto ani provozována. V současné době probíhají jednání, která by měla v co nejkratší době přinést takové řešení , aby mohlo být celé veřejné osvětlení Na Hradbách zprovozněno. To, že z uvedené situace vinní firma MAMUT město se nezakládá na pravdě.

Eduard Kulhavý
místostarosta
Blablablablabla
Odpovědět s citací
Starý 19.07.2009, 18:15
Mach

Jelikož se pohybuji každý den mezi stavebníky a obyvateli v lokalitě na Hradbách a jsem mnohdy i slovně napadán za přístup města k jejich problémům (v. osvětlení, údržba veřejného prostranství, které je již ve vlastnictví města…), chtěl bych zde vyjádřit také svůj názor. Výmluvy některých funkcionářů města a přehazování viny na firmu MAMUT jsou špatně. Prapůvod všech nynějších problémů jak města, tak i stavebníků, je v nevhodné volbě systému výstavby v této lokalitě a z toho vyplývající špatný výběr realizační firmy. Dle mého názoru, za to co se nyní děje v této lokalitě, je vůči občanům plně odpovědné město. Právě město prodalo lokalitu Hradby, která byla původně ve vlastnictví města, tudíž všech občanů firmě MAMUT, která ji koupila za účelem zisku a někdo se dnes diví, jak se tato firma vlastně chová. Firma MAMUT se od počátku chová velmi standardně, prostě byla zřízena tak jako každá firma, za účelem zisku a chce vydělat za každou cenu, jak na lidech, tak i na městě, všemi možnými prostředky, což musel každý soudný člověk očekávat.
Například nynější absurdní stav, kdy si město musí pronajímat veřejné osvětlení, které na základě uzavřené smlouvy mělo být více jak dva roky v majetku města, je nepochopitelný. Úhradou nájmu za veřejné osvětlení vzniká městu škoda, která bude velmi obtížně vymahatelná a jako zastupitel se budu ptát, kdo je za tento stav odpovědný. Proto si myslím, že město nemůže stát nyní bokem a zcela se zbavit odpovědnosti vůči občanům v této lokalitě pouhým rčením, že jde nyní o soukromý vztah mezi firmou MAMUT a občanem stavebníkem.
Také by a nejen mě zajímalo, kde může od příštího roku v případě zájmu stavět svépomocí RD občan města, když jediná takto připravená lokalita města se prodala ke komerčním účelům a je za tímto účelem vyprodána? A neříkejte mi, že v lokalitě za ul. Novou. Tam bude zatím připraveno jen jedno stavební místo pro výstavbu RD a na ostatní místa v této lokalitě velmi dlouho město ani občan nedosáhne. Aby byl můj dotaz adresný, předem děkuji za odpověď panu radnímu Smečkovi, který byl odpovědný v minulém volebním období jako místostarosta za investiční výstavbu ve městě.
Mach
Odpovědět s citací
Starý 20.07.2009, 22:08
Neregistrovaný(á)

Do této diskuze, podle všech indicií, píšou minimálně dva Machové. Jeden vypočítává, kolik nesplněných závazků má společnost MamutReal a druhý tady tvrdí, že město má převzít závazky soukromého investora jen proto, že staví na pozemku, který mu pro výstavbu prodalo město. To je asi tak, jakoby město mělo ručit za kvalitu rohlíků jen proto, že se prodávají v obchodě, které prodejci pronajalo město. A to si asi žádný soudný člověk nemyslí. Co tedy může trápit majitele stavební firmy, který charakterizuje své podnikání jako činnost, cituji Macha: "za účelem zisku a chce vydělat za každou cenu, jak na lidech, tak i na městě, všemi možnými prostředky, což musel každý soudný člověk očekávat" Je mi líto lidí, kteří si u takového člověka zadají stavbu byť jen kůlny na motyky, protože se může obávat, že bude chtít dosáhnout zisku všemi možnými prostředky, což musí jinak každý soudný člověk očekávat. Co chce vlastně říct, že se mu nelíbí počet jím vystavěných domů? Že by chtěl více? Ale to se pan Mach musí více snažit a ne tady špinit kolem sebe. Co když někomu nepoteče voda v bývalých kasárnách, zase za to bude moct město, protože i ta kasárna prodala zlá radnice jinému než mikulovskému stavebníkovi a zvolila tak nevhodný způsob výstavby. Nezvolilo město nevhodný způsob výstavby, když za pana starosty Macha stavěla firma Mach domov důchodců, do kterého teče, případně kde voda z kohoutků neteče.
Odpovědět s citací
Starý 21.07.2009, 09:22
Neregistrovaný(á)

Nevím, vo co go, ale podle mě je to jeden z H-systémů, kterými se Česko jenom hemží. Někdo si chce namastit kapsu a spousta lidí mu naletí na lákadla levně získaného. Je jedno, jestli se jedná o investování nebo bydlení. Je potřeba si dávat pozor, pořád. V Mikulově to byly bytovky na Brněnské a je to taky výstavba Na Hradbách. Jestli máte někdo recept na to, jak poznat ne třeba podvodníka, ale jenom někoho neschopného, sem s ním. To bude svět krásnější. Pan Mach byl zastupitelem, když se pozemky prodaly firmě Mamut real. Kde tehdy byl, že je dnes táááák chytrý?
Odpovědět s citací
Starý 23.07.2009, 08:18
Neregistrovaný(á)

Cituji a zaké žádám o odpověď kompetentního člověka, popř. starostu: Také by a nejen mě zajímalo, kde může od příštího roku v případě zájmu stavět svépomocí RD občan města, když jediná takto připravená lokalita města se prodala ke komerčním účelům a je za tímto účelem vyprodána? A neříkejte mi, že v lokalitě za ul. Novou.
Odpovědět s citací
Starý 23.07.2009, 19:24
Mach

Tak tedy k prvnímu anonymu, ahoj Jaroslave. Jak zde čtu, jsi z toho trochu zmatený jako Goro před Tokiem. Napřed Tě musím ujistit, že se jedná v obou příspěvcích na tomto fóru skutečně o stejnou osobu a stejného Macha, kterému nejsou lhostejné problémy lidí a umí se aspoň pod svůj názor podepsat. Tak ještě jednou pro ty pomalejší, co bych pro Tebe Jaroslave neudělal. Ve svém prvním vstupu na toto téma jsem zde reagoval na nepřesnou odpověď p. Kulhavého, který odpovídal na dotaz jednoho z účastníků této diskuse. Stroze jsem zde jen OPSAL informaci z materiálu RM pro jednání ZM o kupní smlouvě mezi městem a firmou Mamut, včetně zde uváděných termínů plnění či neplnění ze strany firmy. Jestliže jsi radní, tak jde o materiál i Tvojí osobou schválený. Moje reakce a upřesnění výroků p. Kulhavého byla zde uvedena bez mého názoru, bez ironie a osobních připomínek. Ve své druhé reakci na neznámého pisatele v tomto fóru jsem již vyslovil svůj názor, na což mám určitě právo, ale hlavně jsem se dotkl dvou problémů, které nyní znepříjemňují život bydlícím občanům a stavebníkům této lokality. Jak již vyplývá z názvu těchto problémů, jde o VEŘEJNÉ osvětlení a o VEŘEJNOU zeleň, která je ve vlastnictví města. No a zde bude asi jádro pudla, které jsi nepochopil, tj. odpovědnost města k této problematice dle zákona vůči občanům. Ať dělám, co dělám, nemohu zde najít, že jsem já nebo někdo jiný napsal, že by město mělo převzít nějaké jiné závazky občanů vůči soukromým firmám či naopak? Proto netuším, jak se Ti mohlo podařit smotat dohromady odpovědnost města za VEŘEJNÉ osvětlení a VEŘEJNOU zeleň vůči občanům města, (o čemž je tady ve skutečnosti řeč) s kvalitou rohlíků, tekoucí či netekoucí vodou v kasárnách, s domovem důchodců.… Mám za to, že jsi trochu mimo mísu nebo na jiném blogu. Utěšuji se a věřím, že ostatní čtenáři nečetli něco podobného mezi řádky jako Ty a pochopili moje výroky už na poprvé.
Nyní k druhému anonymu, souhlasím s jeho pisatelem, že nejsem skutečně táááák chytrý jak píše a také nemám recept jak rozpoznat podvodníky, mám ale dlouholetou praxi a trochu zkušeností. Při projednávání kupní smlouvy a systému výstavby inženýrských sítí v této lokalitě na ZM, jsem a ne jenom já, docela důrazně upozorňoval na zásadní chyby ve smlouvě a na nevhodně zvolený systém výstavby inženýrských sítí (viz veřejný zápis z jednání ZM). Naše názory však nebyly vyslyšeny a zvítězil názor lobbistické skupiny, který byl demokraticky schválen potřebným počtem hlasů v zastupitelstvu, to je vše.
Končím, tato nekorektní a neplodná diskuse s anonymy mě už nebaví, je horko a nechce se mi psát. Má-li někdo zájem pokračovat v této diskusi, jsem ochoten, ale jen někde u piva.

PS, nějak jsi v tom horku Jaroslave pozapomněl odpovědět na můj dotaz, kde si mohu příštích v letech vybrat parcelu pro stavbu RD v Mikulově. Jako radní jsi povinen mi odpovědět!
Odpovědět s citací
Starý 23.07.2009, 19:43
Mach

V tom horku jsem se také zapoměl podepsat : Stanislav Mach
Odpovědět s citací
Odpovědět

Nástroje tématu Prohledat toto téma
Prohledat toto téma:

Rozšířené vyhledávání
Možnosti zobrazení

Pravidla pro psaní
nemáte povoleno vkládat nové příspěvky
nemáte povoleno vkládat odpovědi
nemáte povoleno vkládat přílohy
nemáte povoleno editovat Vaše příspěvky

vB kód je Zapnuto
Smajlíky jsou Zapnuto
[IMG] tag je Zapnuto
HTML kód je Vypnuto
Přejít do sekce

Zorbazený čas je GMT +1. Aktuání čas je: 01:48.

Běží na vBulletinu® verze 3.6.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.