Mikulov.cz
Registrovat FAQ Seznam uživatelů Kalendář Vyhledat Dnešní příspěvky Označit témata jako přečtená
Starý 22.05.2012, 15:04
Milena_Kučeříková Milena_Kučeříková je offline
Junior Member

Thumbs down Výběrové řízení Knihovna

Dobrý den,
účastnila jsem se výběrového řízení do knihovny.
já bych se chtěla zeptat, myslím si, že za všechny knihovníky, kteří se hlásili taktéž, podle čeho jste vážení vybrali vedoucí knihovny v tomto řízení.
Jak jsem zjistila, nová vedoucí p. Salajková nesplňuje téměř žádný z bodů, které jste chtěli po uchazečích. Nemá knihovnickou školu, nemá ani knihovnickou praxi, nezná knihovní zákon, dokonce neumí ani zacházet s LANiem. Knihovna je tedy pro ni úplně cizí a změny, které p. Salajková v knihovně chystá jsou s prominutím absolutně bláznivé. Nacpat 5 počítačů do nynější čítarny, což je místo tak 2x2 metry s jedinou zásuvkou? Sundat záclony a dát knihy na okna? Vydělit z naučné literatury z MDT čísla 0, 5 a 64 a odnést je do úplně jiné části knihovny?
Nezlobte se na mě, já paní Salajkové její místo opravdu nezávidím, chci vlastně jen vyjádřit svůj názor, že pokud si vytyčíte jisté body výběrového řízení, které by měl uchazeč splňovat a potom vezmete někoho, kdo nesplňuje ani půlku, bylo vlastně nějaké výběrové řízení naprosto zbytečnou věcí.

S pozdravem

Milena Kučeříková
Odpovědět s citací
Starý 23.05.2012, 20:21
novotny novotny je offline
Administrator

Defaultní Re: Výběrové řízení Knihovna

Vážená paní Kučeříková,

k znalostnímu testu a osobnímu pohovoru bylo pozváno 9 uchazečů s tím, že jeden svou účast ve výběrovém řízení později zrušil.
Výběrová komise k pohovorům pozvala všechny uchazeče, kteří splnili středoškolské vzdělání knihovního směru nebo vysokoškolské vzdělání humanitního směru. Výběrová komise neposuzovala jenom znalosti knihovního zákona, ale také především schopnost samostatného řízení organizační složky města, zkušenosti s pořádání kulturních a podobných akcí a náměty uchazečů na zvýšení návštěvnosti knihovny.
Jak správně uvádíte, paní Mgr. Salajková opravdu nemá vzdělání knihovnického směru. Ve výběrovém řízení prokázala základní znalosti knihovního zákona, orientaci v hospodaření organizační složky města, má zkušenosti s organizací kulturních akcí a tematických besed, ovládá práci na PC, je držitelem řidičského průkazu skupiny B. Její koncepce rozvoje knihovny výběrovou komisi zaujala.
Paní Salajková nastoupila na své místo 2. května, a tedy zatím není dostatečně dlouhé období, abychom mohli její práci objektivně hodnotit. Troufnu si říci, že se svého úkolu ujala zodpovědně a iniciativně. To jestli se jí to podaří, budou moci posoudit sami čtenáři a návštěvníci knihovny. Mohu Vás ujistit, že základní obsluhu knihovního systému Lanius zvládá.
Jednou z připravovaných změn jak uvádíte je přemístění počítačů z dětského oddělení do samostatné místnosti v přízemí doposud využívané jako čítárna. Místnost je dostatečně velká pro umístění 5 počítačů a umožní knihovnicím dostatečný dozor. Výhledově by zde mohly probíhat kurzy se zaměřením na obsluhu PC pro seniory apod. Přemístěním počítačů z dětského oddělení vznikne zde prostor pro vytvoření „odpočinkového“ koutku pro děti.
Naším hlavním cílem jsou spokojení čtenáři a návštěvníci knihovny a doufáme, že se to paní Salajkové podaří.

Klanicová Ingrid
vedoucí sekretariátu tajemníka
Odpovědět s citací
Odpovědět

Nástroje tématu Prohledat toto téma
Prohledat toto téma:

Rozšířené vyhledávání
Možnosti zobrazení

Pravidla pro psaní
nemáte povoleno vkládat nové příspěvky
nemáte povoleno vkládat odpovědi
nemáte povoleno vkládat přílohy
nemáte povoleno editovat Vaše příspěvky

vB kód je Zapnuto
Smajlíky jsou Zapnuto
[IMG] tag je Zapnuto
HTML kód je Vypnuto
Přejít do sekce

Zorbazený čas je GMT +1. Aktuání čas je: 04:28.

Běží na vBulletinu® verze 3.6.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.