Mikulov.cz
Registrovat FAQ Seznam uživatelů Kalendář Vyhledat Dnešní příspěvky Označit témata jako přečtená
Starý 09.11.2011, 08:31
Eva Klepáčová 1 Eva Klepáčová 1 je offline
Junior Member

Defaultní Odpovědi pro občany

Pořád mi to nedá, proto se stále snažím přijít na to, proč mi zde nikdo neodpovídá. Otázkami nikoho neurážím, splnila jsem veškeré podmínky tohoto fóra a dle pravidel fóra splňuji i podmínku NÁVŠTĚVNÍKA města (již 2,5roku, každý den). Cituji z Vašich pravidel: "Diskusní fórum Města Mikulova slouží občanům a NÁVŠTĚVNÍKŮM k vyjádření názorů, postojů a zkušeností souvisejících s městem Mikulov". Je možné, že je problém vtom, že jsem si neotevřela svoje téma v sekci fóra, proto i toto napravuji. Pak už nevím ???

15.10.2011, 18:27

Jak to, že víc jak měsíc zde nikdo nepoložil kloudný dotaz nebo podnět. Je to normální u 8-tisícového města, páni radní ? Co myslíte, bude to tím, že jsou občané s prací funkcionářů a úředníků nadmíru spokojeni nebo tím, že nemají základní informace, což deklaruje i umlčení tohoto fóra. Kde je asi pravda?

K čemu jsou nám níže uvedené informace? Může některý zastupitel odpovědět?
ZM schvaluje návrh úpravy Tarifu IDS JMK se vztahem k městu Mikulov. A NYNÍ SE OBČAN DOZVĚDĚL VŠE !!!

Takto obšírně a hodnotně nás informuje např. Zpravodaj ( v ceně asi 7Kč/ks ) o rozhodování ZM, s odvoláním na to, že celý výpis usnesení najdeme na www.zpravodajmikulov.cz . Já hned přepnula a těšila se, že se zde dovím, jak ZM schválili snížení poplatku firmě KORDIS JMK, s.r.o., který už bude jen za údržbu již nastaveného a zavedeného integrovaného systému a který dle radnice už funguje perfektně. A nic ani na této adrese!

- tak o kolik byl městu snížen poplatek ?
- kolik kraj šetří zavedením IDS ?
- co by se stalo, kdyby Mikulov neplatil, tak jako některé jiné obce? Už to po roce někdo ze zastupitelů ví ?
- zná někdo mzdy manažerů této firmy ? Váš úředník bere 1/3 .

A zde máme další konkrétní a kvalitní informace pro občany z jednání ZM :

ZM schvaluje, Rozpočtová opatření č. 3 k rozpočtu města Mikulova na rok 2011 v předloženém znění.
Odkaz na opatření -není?
ZM schvaluje, Rozpočtový výhled města Mikulov 2012-2016 v předloženém znění.
Odkaz na rozpočtový výhled -není?
ZM bere na vědomí informaci o výsledku hospodaření příspěvkové organizace G-centrum Mikulov k 30. 6. 2011.
Odkaz na výsledky hospodaření -není?
-ZM bere na vědomí informaci o výši příspěvku na zajištění pečovatelské služby jiným způsobem než prostřednictvím příspěvkové organizace G-centrum.
Odkaz ta tabulku s příspěvky -není?
-ZM souhlasí se změnou a doplněním platných Zásad prodeje bytů a nebytových prostor v bytových domech ve vlastnictví města Mikulov tak, aby byly v souladu s usnesením k bodu 8/6 dnešního zasedání.
Odkaz na změněné zásady-není ?
Atd. a atd....

Myslím si, že veškeré zprávy, příspěvky, výhledy atd. nebyly psány na klasickém psacím stroji přes 25kopíráků, ale určitě existují i v el. podobě. S odvolávkami na jejich úplné znění by se zvýšila informovanost občanů, snížily by se dohady a fámy. Copak je to tak složité, možná jde o 10min., pro nějakého šikulku. Takto podané informace nemají pro občany žádnou vypovídající hodnotu, špiní papír a zabírají místo ve Zpravodaji nebo zbytečně plní internet. To raději dejte zde více prostoru "Veverkám" z MŠ a tím uděláte radost aspoň někomu.
No a co se týká redaktorské práce Zpravodaje, tak zde je to úplná nula. Jsem sice laik, ale proč zde není např. řádná kronika narození, svateb, úmrtí... (souhlas vám určitě dají skoro všichni). Proč nejsou např. v každém čísle Zpravodaje pravidelné připomínky, náměty, dotazy a problémy obyč. občanů např. vždy ze 2-3 ulic města v každém čísle Zpravodaje nebo z některého sportovního oddílu, kulturního spolku, z podnikatelských cechů, z cestovního ruchu, fabrik, názory úředníků na život ve Vašem městě nebo rubrika co ty na to obyč. občane (např., má dát město naše-vaše-městské pozemky zdarma někomu na golfové hřiště ??). Trochu tu mrtvolu oživte redaktorskou prací, ne jenom opsanými zápisy z RM, ZM, ZŠ, komisí a reklamy..., pravidelnými názory a diskusí no prostě, životem města.
Nešlo by to jinak, vážená redakční rado nebo to neumíte? Vždyť paní šéfka kultury pěkně veršuje a básní, při každé internetové pozvánce na kulturní akce. Potěšili byste nás. Děkuje Eva

PS. děkuji za skládku u Mušovských jezer, ale už je tam zase. E.

31.10.2011, 10:09

To není možné, 14dní je pryč a nikdo neměl čas mi odpovědět? Proč Vám to tak dlouho trvá, dělám někde chybu? Oslovení radní R, funkcionáři F, zastupitelé Z, redakční rada RR, tajemník Taj. a úředník Ú, proč jste se neobtěžovali? Možná jsem špatně položila otázky a dělá Vám problémy si rozdělit úkoly. Neznalá kompetencí a poměrů na radnici, tak jako 95% občanů se pokusím dle možností a informací na stránkách města o upřesnění a přiměřeně Vás podělit :

Jak to, že víc jak měsíc zde nikdo nepoložil kloudný dotaz nebo podnět. Je to normální u 8tisícového města, páni radní ?
Co myslíte, bude to tím, že jsou občané s prací funkcionářů a úředníků nadmíru spokojeni nebo tím, že nemají základní informace, což deklaruje i umlčení tohoto fóra. Kde je asi pravda? R + F + Taj., např. Eduard Kulhavý + Rostislav Koštial?

K čemu jsou nám výše uvedené informace z RM a ZM? Může některý zastupitel odpovědět? Z = např. zastupitelka paní PhDr. Ilona Žišková Vágnerová, zakladatelka tohoto fóra, která také přislíbila nové fórum psavých zastupitelů nebo pan radní Vojtěch Příbramský?

o kolik byl městu snížen poplatek ? Taj. + Z = např. Mgr. Vojtěch Jedlička...

kolik kraj šetří zavedením IDS ? Ú = např. JUDr.Šula...

co by se stalo, kdyby Mikulov neplatil, tak jako některé jiné obce? Už to po roce někdo ze zastupitelů ví ? Z + Ú např. radní Ing. et.Ing. Tomáš Hlavenka, zastupitel Mgr. Vojtěch Jedlička + úředník JUDr.Šula...

zná někdo mzdy manažerů této firmy ? Váš úředník bere tak 1/3 . Taj. + úředník JUDr.Šula

Nešlo by to jinak, vážená redakční rado nebo to neumíte? RR např. Ing. Marie Leskovjanová...

Copak je to tak složité (dát odkaz na celý text zprávy nebo informace ze ZM/RM ), možná jde o 10min., pro nějakého šikulku. Taj.
Pokud jsem udělala jinou chybu kromě pravopisné, prosím upozorněte mě nebo mi zde napište "na tyto informace nemáš nárok", ale nemlčte. Děkuji Eva.
Odpovědět s citací
Starý 23.11.2011, 07:16
Jitka Chromá Jitka Chromá je offline
Junior Member

Defaultní Re: Odpovědi pro občany

Vážená paní Evo!
„Vše má svůj čas a každá záležitost si také žádá dostatek času.“ Přijměte, prosím, tento citát na úvod mého vyjádření, mé odpovědi, na vaše dotazy a připomínky ohledně Zpravodaje města Mikulova.

Velmi si vážím toho, že máte tu smělost ptát se a jste otevřená diskusi. Jak já bych byla „za Zpravodaj“ ráda, kdyby někdo z občanů, ať byli vyzýváni a i se aktivně ptám, chtěl položit konkrétní otázku panu starostovi, či někomu z úřadu a tím otevřít fórum (o kterém vy se domníváte, že je mrtvé). Lidé strašně rádi diskutují či kritizují anonymně, ale podepsat se pod svůj dotaz, dát si tu práci s tím a napsat ho, to už je, jak vidíme a známe, problém.

Přesto mi dovolte pár informací, kterými bych vám ráda přiblížila chod redakce a smysl vydávání Zpravodaje města Mikulova. Jak jste sama o sobě prozradila, nejste místní, takže možná nevíte, jak Zpravodaj vznikl v roce 2000a jak si prodělal svou genezi. Vždy se však snažil plnit funkci zpravodajsko-informačního média a řídit se Zásadami pro vydávání. Informovat o aktuálních událostech ve městě, publikovat zprávy Městského úřadu, podávat informace ze společensko-kulturního života, zařazovat zprávy ze škol, od spolků, ze sportu i kulturní nabídky. Zpravodaj měl a má vždy jednoho redaktora (s výjimkou května-června 2011), který v sobě snoubí technicko-organizačně-redakční část, spolupracuje s dopisovateli ze všech kulturně, společenských, školních, sportovních…oblastí. Komunikuje s vedením města, starostou, odbory…..vyhledává aktuální témata.

Vaše sdělení: Vám všem odpovědným se úroveň a způsob podávání informací líbí? Názor mnoha lidí je; reklamy zdražit, je jich dost (v TV, ve schránkách...) a už začínají být ve Zpravodaji stejně nepřehledné a přidat více informací z radnice, ZM, RM a z běžného života města.

Opět musím říci, že jsem vám vděčná za váš názor. I když, „říkáte“ názor mnoha lidí – jste jediná, kdo ho takto prezentuje. Reklamy ve Zpravodaji jsou nejenom finančním přínosem a „zlevněním“ celého vydávání, ale také, a to bylo vždy hlavní myšlenkou Zpravodaje, službou pro podnikatele.

Vůbec netuším, jaká úvaha a kalkulace vás vedla k částce za Zpravodaj cca 7Kč/ks, ale mohu vás ubezpečit, že tato suma je „mimo mísu“. Ale myslím si, že o toto vlastně ani nejde. Pokud jsem z vašich dotazů pochopila, tak chcete ještě větší informovanost…větší transparentnost, více zpráv, více, jak vy píšete, redakční práce. Vědět více, co se děje, co se plánuje, jaké jsou záměry, jaká jsou rozhodnutí Rady města, Zastupitelstva města.

Na to vám mohu argumentovat jedině tím, že se snažíme, jak já, tak i Dana Smrčková, která je PR managerem města, informovat co nejaktuálněji o všem, co se v Mikulově děje. Do každého vydání Zpravodaje zařazuji 14denní-aktuálnost, zprávy z radnice, z města, informace ze škol, spolků…kulturu. A jsme moc rádi, vč. celé redakční rady, že si našel své příznivce webový Zpravodaj, kam zařazujeme aktuální informace.

Vaše vyjádření, že „No a co se týká redaktorské práce Zpravodaje, tak zde je to úplná nula,“ je váš názor a já vám ho nebudu vyvracet. Můj náhled na věc je takový: „že každý děláme svou práci nejlíp, jak umíme a za svými rozhodnutími, proč a jakým způsobem ji tak děláme, si stojíme.“ Vy svou práci taky jistě děláte, jak nejlépe umíte, vkládáte do ní, své srdce, myšlenku i cit, těšíte se na to, až produkt – věc, či myšlenka – vyvstane, bude super,to nejlepší,co jste mohla v ten okamžik ze sebe dostat.“ Ale zároveň věříme v to, že tento stav není konečný. Že příště můžeme udělat něco o „level“ výš. A v tom je to kouzlo i novin, Zpravodaje.

A co se týká konkrétních otázek: Kroniky - tak svatby uveřejňujeme každý kvartál, s narozením občánků je to fakt horší, protože jak zjistit, kde maminka, občanka Mikulova rodí - zda v Brně či Břeclavi a běžet za ní do porodnice. A i pak nebude kronika úplná, protože dítě z Mikulova se může narodit i v Praze…..a matrika nesmí, bez souhlasu tyto osobní informace sdělit. A co se týká úmrtí, tak věřte, že s tímto mám osobní zkušenost, a to je opravdu velmi citlivé téma. Chtít, po pozůstalých při vyřizování smutečního obřadu souhlas s uveřejněním informací o tom, že jim zesnul někdo blízký. „Dříve“ to fakt bylo, když se direktivně nikdo nikoho neptal, lehčí (a v tom má pan tajemník Jiří Večeřa pravdu).

Myslím, že jsem napsala už spousty slov a i vaše připomínky si beru k srdci a jsem za ně vděčná. Znovu však musím připomenout, že jsme Zpravodaj a né noviny o x-redaktorech a náš rozpočet je daný(a k tomu se vám jistě vyjádří i předsedkyně redakční rady, radní města, pani Marie Leskovjanová).

Ale vašich připomínek, pani Evo, si vážím, a vždy je co zlepšovat. Přesto si stojím za svým, že NÁŠ mikulovský Zpravodaj plní svou funkci, a jak mi před nedávnem řekla moje známá /vystudovaná žurnalistka/ „Vaše noviny, jsou přesně to, co má městské informační médium plnit.“.

S pozdravem a přáním všeho dobrého
Jitka Chromá, redaktorka Zpravodaje města Mikulov

Vážená paní Klepáčová,

jen krátce bych se ráda připojila k odpovědi, kterou Vám poslala paní Chromá a s jejíž obsahem se plně ztotožňuji.
Vašimi podněty a připomínkami jsme se podrobně zabývali na posledním jednání redakční rady zpravodaje.

Za sebe si myslím, že je vždy velmi dobré, pokud mám možnost vlastní názor na danou věc konfrontovat s někým jiným. Některé Vaše připomínky pokládám za podnětné, jiné však za zcela bezpředmětné. Možná očekáváte, že svůj názor na jednotlivé podněty nyní obhájím, ale přiznám se Vám, že jsem přesvědčena o tom, že psaná odpověď nemůže nikdy nahradit přímou diskusi (mnohokrát jsem se přesvědčila, že popsaná myšlenka je pochopena jinak). Proto si Vás dovolím pozvat na příští setkání redakční rady. O termínu jejího konání Vás budu informovat.

Marie Leskovjanová
Odpovědět s citací
Starý 30.11.2011, 08:32
Junior Member

Vážená p. Chromá a p. Leskovjanová, děkuji Vám za reakci na moje podněty a otázky. Předem se omlouvám, že budu trochu ironická, ale vyprovokovaly jste mne pojetím některých Vašich odpovědí. Možná pro Vás má vše svůj čas ( což by se dalo volně přeložit jako, dočkej času jako husa… ), ale pro mne je čas při diskusi velmi vážnou kategorií. Trochu mi to zavání z Vaší strany arogancí a opovrhováním. K čemu zaměstnanci městské firmy a radní - předsedkyně redakční rady Zpravodaje čerpají 37dní na jednoduché odpovědi? Jsme na diskusním fóru a takto se slušná diskuse nevede. Přemýšlela jsem, zda časová prodleva není dána Vaší velkou vytížeností nebo náročností odpovědí. Ten první důvod bych asi řešila vzdáním se některé z funkcí, druhý důvod nebudu raději ani komentovat.
O diskusi zde se již toho hodně napsalo a proto jen okrajově. Toto diskusní fórum zřídilo město s požehnáním RM, a když už má dle Vás někdo tu smělost zde diskutovat, tak je v druhé větě odpovědí nabádán k osobním schůzkám, zván do komisí, na ZM, atd. To by občané při každém problému, dotazu nebo podnětu nedělali nic jiného, než chodili po individuálních schůzkách nebo na jednání ZM. Na ZM by snad na vlastní oči viděli, jak ZM zvedají ruce a schvalují např. „hospodaření G centra v Mikulově“, ale více informací by se jim stejně k tomuto tématu nedostalo. Do diskuse se na ZM nemůže také zapojit, protože bez informací by dopadl jako blb. Tak proč by tam měl občan chodit, když zrovna nic nekupuje nebo neprodává. Asi to tak má být a někomu to vyhovuje! Možná lidé, kteří jsou přímo u dění města a u zdroje informací si ani neuvědomují, že občané nemají skoro žádné informace a proto jim nepřijde, že uváděné informace ve Zpravodaji v nic neříkajících zkratkách, jsou pro občany zavádějící nebo je jen matou a pak vznikají zbytečné fámy. Proto si myslím, že Zpravodaj (v ČR je jen 60% počítačové gramotnosti včetně internetu) a toto fórum mají nezastupitelné místo ve Vašem městě.
Zde se měla diskutovat veřejná témata, protože tuto možnost dostali občané od města. Není mi jasné, proč nyní úředníci a funkcionáři odmítají s nimi diskutovat a jen se zde novými pravidly omezuje diskuse? Zpětnou vazbu nepotřebuje jenom Všeználek! Jenom samá výmluva na časové zaneprázdnění nebo na to, že popsaná myšlenka je následně pochopena jinak atd. Nepodceňujte tak trochu Vaše občany tím, že srozumitelně psaný text nepochopí a proto potřebují jenom osobní schůzky? Když to funguje ve Zpravodaji v „otázkách pro starosty“, tak proč by to nešlo i zde? Je-li zde položená jednoduchá a jasná otázka, lze na ni odpovědět také velmi jednoduše a seriozně.

Názorně předvedu, jak bych si představovala odpovědi na moje otázky; odpovědi pro Vás časově nenáročně a vhodné pro naše jednoduché chápáni:

Jak to, že víc jak měsíc zde nikdo nepoložil kloudný dotaz nebo podnět? Je to normální u 8tisícového města, páni radní ? (nám stačí takto bujná diskuse, na úřadě vše klape tak jak má a nová pravidla pro diskusi zde jsou v pořádku; proto asi nemají občané důvod diskutovat a zajímat se o dění v Mikulově )

K čemu jsou nám takto uvedené informace ve Zpravodaji např. z RM a ZM? ( víme, že k ničemu, ale i přesto si stojíme za svým, že náš Zpravodaj plní svou funkci, také dle názoru vystudované žurnalistky ) . Proč máte stálé výmluvy na dodržování přiměřenosti rozsahu zveřejňovaných osobních údajů podle zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů v platném znění, když nejsou vždy na místě? V Mikulově se alibisticky potkáváme s rébusem; ČP koupil, MV pronajal, TA dostal č. p. 1123… . Ať nemluvíme jen o Břeclavi tak např.
http://www.blansko.cz/soubory/zpravo...aj_2011-18.pdf
http://modrice.rwcms.cz/sites/modric..._cerven-11.pdf
Vidíte, jde to i bez iniciálů, asi se tam nemají kupci a prodejci za co stydět, nebuďte stále papežštější než Papež.

O kolik byl městu snížen poplatek za IDS? (poplatek za IDS zůstává na stejné výši, šlo jen o navýšení jízdného v MDH, špatně jste pochopila námi podanou informaci ve Zpravodaji)

kolik kraj šetří zavedením IDS ? ( např. 15milionů )

co by se stalo, kdyby Mikulov neplatil za IDS, tak jako některé jiné obce? a) nic , b) nejezdila by zde HD, c) přišli bychom o jiné dotace… ?

zná někdo mzdy manažerů této firmy ? ( NE )

Nešlo by to jinak vážená redakční rado nebo to neumíte? ( my jsme se sebou spokojeni, tak proč měnit zavedené a přidělávat si práci a problémy, stejně jste jediná, kdo měl tu smělost nás kritizovat !)

Dále k Vaší reakci na moje připomínky :

… Lidé strašně rádi diskutují či kritizují anonymně, ale podepsat se pod svůj dotaz, dát si tu práci s tím a napsat ho, to už je, jak vidíme a známe, problém. Co máte pořád s podpisy a adresami, není mi jasné, k čemu při slušně položené otázce nebo podnětu, potřebujete k odpovědi jméno z matriky a podpis? Budou Vaše odpovědi rychlejší ? Proč nestačí Eva? Já se zde podepisuji, dávám si práci se psaním, přesto zde sleduji jiný problém a to, v časově přijatelné slušné odpovědi, v komunikaci ze strany zastupitelů úřadu a v omezování diskuse. Tak proč se stálé vymlouváte a jen peskujete občany.

Vůbec netuším, jaká úvaha a kalkulace vás vedla k částce za Zpravodaj cca 7Kč/ks, ale mohu vás ubezpečit, že tato suma je „mimo mísu“. Mohla jsem čerpat jen z veřejných informací města. Moje kalkulace vycházela z rozpočtu města, kde je uvedena dotace pro Zpravodaj ve výši 543.000Kč, potom / 22 vydání za rok / 3450ks měsíčně / = 7Kč /ks. Nevím proč jste nám to ve své odpovědi hned neupřesnila a necháváte nás stále mimo mísu. Já už zde mohla napsat jen; děkuji. Jaké jsou tedy příjmy Zpravodaje (z inzerce + dotace), které se zároveň rovnají výdajům, protože zisk netvoříte (nezapomeňte na režie šéfredaktorky – nájem kanclu, světlo, teplo, PC, tel. …). Možná, také mnou uvedená částka nemusela být mimo mísu, kdyby hospodaření Mikulovské rozvojové nebylo pro občany tabu. Občanům jste dali, jen tuto „velmi důležitou“ informaci; „ RM vzala na vědomí výsledky hospodaření Mikulovské rozvojové s.r.o.“. Alles. Veškeré informace máte na úřadě v el. podobě.

Pokud jsem z vašich dotazů pochopila, tak chcete ještě větší informovanost…větší transparentnost, více zpráv, více, jak vy píšete, redakční práce. Vědět více, co se děje, co se plánuje, jaké jsou záměry, jaká jsou rozhodnutí Rady města, Zastupitelstva města. ( ANO, dobře jste to pochopila o nic víc nám skutečně nejde)

A co se týká konkrétních otázek: Kroniky - tak svatby uveřejňujeme každý kvartál, s narozením občánků je to fakt horší, protože jak zjistit, kde maminka, občanka Mikulova rodí - zda v Brně či Břeclavi a běžet za ní do porodnice. A co se týká úmrtí, tak věřte, že s tímto mám osobní zkušenost, a to je opravdu velmi citlivé téma. Chtít, po pozůstalých při vyřizování smutečního obřadu souhlas s uveřejněním informací o tom, že jim zesnul někdo blízký… (Všechny tyto záležitosti jsou evidovány a úřadovány na matrice, stačí jeden krátký písemný dotaz příslušné úřednice při osobním kontaktu s občany: MŮŽEME ? Pracuji pro některé MěÚ, tak o tom něco vím. Pietní výmluvy z Vaší strany jsou trochu nefér.)

Myslím, že jsem napsala už spousty slov a i vaše připomínky si beru k srdci a jsem za ně vděčná. Ale vašich připomínek, pani Evo, si vážím, a vždy je co zlepšovat. Děkuji.

Přesto si stojím za svým, že NÁŠ mikulovský Zpravodaj plní svou funkci, a jak mi před nedávnem řekla moje známá /vystudovaná žurnalistka/ „Vaše noviny, jsou přesně to, co má městské informační médium plnit“. (Dobře, je to Váš názor, ale já jsem trochu jiného názoru a skutečně NE JENOM JÁ.)

Ing. Leskovjanová : Možná očekáváte, že svůj názor na jednotlivé podněty nyní obhájím, ale přiznám se Vám, že jsem přesvědčena o tom, že psaná odpověď nemůže nikdy nahradit přímou diskusi (mnohokrát jsem se přesvědčila, že popsaná myšlenka je pochopena jinak). Proto si Vás dovolím pozvat na příští setkání redakční rady. O termínu jejího konání Vás budu informovat. Děkuji za pozvání na jednání redakční rady, ale nechám to povolanějším, a znalým místních poměrů. (a psát jak vidíte také neumím) Můj názor na Vaše přesvědčení jsem již výše napsala.

Když vy jste začaly citátem, tak já si dovolím takto ukončit ; „Jestliže neumíš, naučíme; jestliže nemůžeš, pomůžeme ti; jestliže nechceš, nepotřebujeme tě“. Jan Werich

Ještě jednou děkuji za Vaše odpovědi. Eva

P.S. s nadsázkou; nyní znát moji adresu, tak mě asi necháte odstřelit a o tom to je.

Last edited by Eva Klepáčová 1 : 01.12.2011 at 15:59.
Odpovědět s citací
Starý 06.12.2011, 14:20
Michal Solařík Michal Solařík je offline
Junior Member

Dobrý den vážená paní Klepáčová, dnes zastupitelům dorazila e-mailová anonce na zveřejnění materiálů pro jednání následujícího zastupitelstva. Tyto jsou na webových stránkách města Mikulova dostupné pro všechny občany. Najdete je pod následujícím odkazem: http://www.mikulov.cz/mesto-mikulov/...ntentId=120729. Myslím si, že tato forma je adekvátní a poskytuje dostatečný přehled pro každého, který chce získat informace o záležitostech projednávaných zastupiteli města Mikulova. -Michal Solařík-
Odpovědět s citací
Starý 06.12.2011, 15:10
novotny novotny je offline
Administrator

Pozvánka na jednání ZM včetně odkazu na materiály byla zveřejněna v aktualitách na webových stránkách města.
Odpovědět s citací
Starý 09.12.2011, 10:38
Junior Member

V první řadě zde musím poděkovat Ing. Solaříkovi za upozornění na rozšířené informace na stránkách města o materiály k jednání ZM a hlavně tajemníkovi za postupné plnění svých slibů o zlepšování informovanosti občanů. To bych ale nebyla ženská, kdybych byla úplně spokojená.

1) Nevím, proč nelze rozkliknout "Kontrola Usnesení", z kterého se může občan i při neúčasti na ZM dozvědět, jak ZM rozhodlo a jak je usnesení plněno. Bude i to možné napravit ? (nejde o řečnickou otázku)
2) To stejné je u usnesení RM. Jednání RM je sice neveřejné, ale usnesení RM jsou veřejná. Bude i to možné doplnit ? (nejde o řečnickou otázku) Rada projednává a schvaluje více jak 70% záležitostí města a proč o tyto informace šidit občany?
3) Proč jsou některé body z mat. "prodej koupě" neuveřejněny" (1,2,4,5,6,8,9,10 / 7) Věřím, že je to jenom z důvodu, že nebyly ještě všechny mat. do této doby pro ZM připraveny a budou zde dodatečně doplněny. Mám pravdu nebo jde o tajné materiály a tyto informace jsou pro obyč. občana nepřístupné ? (nejde o řečnickou otázku)
Jinak je to výborné. Děkuji

Odpoví mi někdo na moje předchozí i nové dotazy a připomínky? Dostanu odpovědi aspoň do vánoc, když to na Mikuláše nevyšlo ? Takový fofr zde zase není.

- kolik kraj šetří zavedením IDS ?
- co by se stalo, kdyby Mikulov neplatil, tak jako některé jiné obce? Už to po roce někdo ze zastupitelů ví ?
- Proč zde trvají některé odpovědi tak dlouho?
- Proč zde někteří ZM a úředníci odmítají diskutovat, když toto fórum vytvořili a schválili ?
- Jak vyhodnotila RM změnu pravidel pro diskusi zde ?
- Bude přehodnocen způsob podávání informací občanům, např. ER, ST,VA a další podávání informací o ekonomickém chování města ?
- Kolik skutečně stojí město - občana jeden výtisk Zpravodaje ?
- Můžete zveřejňovat např. i hospodaření Mikulovské rozvojové a jiných firem, patřících městu nebo hospodařících s městským majetkem ?
- Je tak velký problém uveřejňovat kroniku města, když to jinde lze ?

Tajemník zatím odpovídal na některé dotazy a podněty neoficiálně, bude mi odpovězeno oficiálně ?

Děkuji Eva

P. S. byla jsem přáteli upozorněna na blog Kocourkov, kde se přesunula i ta slušná diskuse a někteří diskutující se zde odvolávají i na mne. Mohla bych Vás požádat, když jsem zde tak sama, zda by jste zde nemohly reagovat na některé jejich dotazy např. o školství, jak to skutečně bylo, jak to bude a kdo je za vše odpovědný? http://kocourkov.blog.cz/1110/kocourkovske-projekty , tohoto tématu se dotýkají články 138-174. Problém údajně vznikl a rada se jím zabývá od zápisu do prvních tříd a Zpravodaj ani po půl roce neinformuje a lidé tápou, píší petice a hledají toho kdo byl překvapen a nepřipraven. Pokud nemáte zájem reagovat na nějaký "Kocourkov", pokládám tuto otázku já "jak to bylo, bude..." Děkuji

Nebo dotaz bez podpisu:
Chtěl bych navrhnout, zda by město nemohlo uspořádat sbírku na nákup ozdob na vánoční strom. (asi na to město nemá) Myslím, že je to hodně viditelný objekt na náměstí a nejen mě přijde současná výzdoba (každý rok zavěšené ,"dárky") odbytá. Ten kdo to spáchal, ať k tomu stromu už nechodí! Píšu to zde, protože doufám, že si to povolané osoby přečtou a nebo kdyby byla paní Klepáčová hodná a napsala to za mě na web Mikulova-děkuji.

Je škoda, že některé podněty a dotazy se neventilují na oficiálních stránkách města. Eva
Odpovědět s citací
Starý 12.12.2011, 15:49
novotny novotny je offline
Administrator

Vážená paní Klepáčová!
K Vašim posledním dotazům a připomínkám z diskusního fóra Vás sděluji následující odpovědi:

- kolik kraj šetří zavedením IDS?
- co by se stalo, kdyby Mikulov neplatil, tak jako některé jiné obce? Už to po roce někdo ze zastupitelů ví?

Odpověď:
Protože orgány města neznají a asi ani nemohou znát odpovědi. Zaslal odbor dopravy MěÚ Mikulov dne 18.11.2011 dotaz krajskému úřadu. Odpověď jsme obdrželi právě dnes, tj. 12.12.2011 a zde Vám ji dávám k dispozici.

- Proč zde trvají některé odpovědi tak dlouho?
- Proč zde někteří ZM a úředníci odmítají diskutovat, když toto fórum vytvořili a schválili?
- Jak vyhodnotila RM změnu pravidel pro diskusi zde?

Odpověď:
Pokud jsem toho názoru, že na dotaz může odpovědět úředník, tak jej k tomu vyzvu, případně odpovím sám. Více mi nepřísluší.Pokud vím, tak změnu pravidel pro diskusi rada nevyhodnocovala. Tak jak diskutujete Vy, může diskutovat kdokoli jiný.

- Bude přehodnocen způsob podávání informací občanům, např. ER, ST,VA a další podávání informací o ekonomickém chování města?
Odpověď:
Informace, které obsahují osobní údaje (to je i jméno a příjmení) nelze zveřejňovat na internetu a v tisku, tj. neurčitému okruhu osob, a to na základě zákona č. 101/2002 Sb., o ochraně osobních údajů. Jako orgán veřejné správy je město Mikulov, stejně jako jiná města a obce, povinno dodržovat zákony. Vycházíme při tom ze zmiňovaného zákona a ze stanoviska č. 2/2004 Úřadu na ochranu osobních údajů, viz. http://www.uoou.cz/files/stanovisko_2004_2.pdf . Pokud některá města postupují jinak, činí tak na svoji odpovědnost. Nicméně očekávám, že připravovaná novela zákona o obcích umožní (či dokonce uloží) zveřejňovat na internetu i takové informace z jednání orgánů města. Budu tomu jenom rád, protože odpadnou tyto časté dohady, které nejsou způsobeny snahou města neinformovat občany, ale platnou legislativou.

- Je tak velký problém uveřejňovat kroniku města, když to jinde lze?
Odpověď:
Informace do kroniky města (tím máte asi na mysli příslušnou rubriku Zpravodaje) může poskytnout v podstatě pouze matriční úřad městského úřadu. Ten je však vázán zákonem o ochraně osobních údajů, stejně tak jako redaktorka, která by údaje zveřejnila. Tyto osobní údaje, tedy zejména sňatky, narození a úmrtí bychom mohli zveřejnit pouze se souhlasem dotčených osob. To již činíme (tedy žádáme o souhlas) v případě sňatků a tyto informace budeme ve Zpravodaji zveřejňovat patrně měsíčně. Není to možné plně u narození, protože děti se rodí mimo Mikulov a nevhodné je to v případě úmrtí. Opět nezbývá než konstatovat, že pokud jiná města zveřejňují osobní údaje bez souhlasu dotčených osob, činí tak na vlastní odpovědnost.

- Kolik skutečně stojí město - občana jeden výtisk Zpravodaje?
Odpověď:
Zpravodaj města Mikulov vydává obchodní společnost Mikulovská rozvojová s.r.o. zpravodaj vychází 2x do měsíce. Jeden výtisk je dodáván městu Mikulov za cenu 4,10 Kč bez DPH.

- Můžete zveřejňovat např. i hospodaření Mikulovské rozvojové a jiných firem, patřících městu nebo hospodařících s městským majetkem?
Odpověď:
Hospodaření příspěvkových organizací a založených obchodních společností schvaluje rada města a to nejpozději do 6 měsíců po ukončení účetního období. Zprávy o hospodaření obchodních společností založených městem Mikulov a příspěvkových organizací, které jsou zapsány v obchodním rejstříku jsou ukládány do sbírky listin obchodního rejstříku a jsou veřejně přístupné (Tedos Mikulov, s.r.o., Mikulovská rozvojová, s.r.o., G-centrum, MŠ Pod Strání). Město Mikulov v rámci realizace projektu „Zefektivnění činnosti MěÚ Mikulov" připravuje jednotnou metodiku pro tvorbu roční zprávy o hospodaření organizace. Tato zpráva včetně příslušných účetních výkazů (Výkazu zisku a ztráty, Rozvahy, Přílohy) bude zveřejňována na webových stránkách města.

- Tajemník zatím odpovídal na některé dotazy a podněty neoficiálně, bude mi odpovězeno oficiálně?
Odpověď:
Vaší otázce dost dobře nerozumím. Dotazy byly zveřejněny na diskusním fóru a já jsem na ně (některé) odpověděl a podepsal se. Takovou odpověď považuji pro diskusní fórum, pokud jde o formu za adekvátní.

Jiří Večeřa, tajemník MěÚ Mikulov
Attached Files
File Type: pdf bizhub_C20_111212164217_0001.pdf‎ (364,2 KB, 2251 views)

Last edited by novotny : 12.12.2011 at 15:55.
Odpovědět s citací
Starý 16.12.2011, 09:36
Junior Member

Dobrý den vážený pane tajemníku, já věděla, že jste seriozní chlap, a nezklamala jsem se. Nechtěla bych z této diskuse dělat nekonečný příběh, ale když je zde chvilka volna, tak abychom nezakrněli. S přáteli diskutujeme mimo jiné i aktuální komunální politiku a Ti mě stále nabádají a inspirují k dalším a dalším otázkám a já neumím říci ne. Většina z nás jsou voliči ODS. Potom studuji a sháním informace a nemám čas žehlit, přítel mi od televize brble, že jsem jak chytrá Horákyně... .
Poslední naše společné téma bylo školství v Mikulově, tak tady je další NÁZOR skupinky lidí, spíše dolňáků. Přesto nebo právě proto, že máme všichni málo informací, myslíme si, že když se zde objeví i jiné pohledy a názory (pro změnu jiné „lobistické skupiny“)ze spodního konce města a sídliště, možná to bude i trochu podnětné, pro RM . Pod nátlakem jedné skupiny lidí nemůže město rozhodovat, město má 8tisíc obyvatel. Jak jsem se zde již zmiňovala, prakticky od ledna, kdy byl zápis do prvních tříd, město (RM) řeší školství v Mikulově. Nemyslím tím vizi nebo koncepci, tu určitě město již dávno má, ale vniklý problém na ZŠ Pavlovská versus ZŠ Hraničářů a v posledních měsících dle našeho názoru i přechodný problém míst v MŠ. Velké fabriky by si hlídání dětí, měly převážně zaplatit. Z odposlechu a z diskuse převažuje u dolňáků názor, že peníze by se neměly prohajtarášit na neshody mezi řediteli, radou a starostou, ale měly by se nechat dětem pro zkvalitnění výuky. Všeobecný názor je také, že školu nedělá barák, ale kantoři a ředitel. Město se v minulosti skutečně dobře staralo, kvalita a vybavenost včetně kapacit všech škol v Mikulově je údajně na vysoké úrovni, takže v tom problém asi nebude. Všichni shodně tvrdí, že pokud je to nevyhnutelné a je někde problém, tak by se měl řešit spíše kádrově (všem je jedno kde, na městě nebo mezi řediteli), ne zbytečným utrácením a umělým nafukováním škol. Přespolní si asi nemohou tak úplně vybírat školu a jejich obce by měly převádět peníze za žákem. Diskutující si nedovedou představit, že by město nemělo nějak nastavena pravidla, a že ředitelé je nectí. Základními údaji o kapacitách škol a o demografickém vývoji město disponuje a potom jde jen o jednoduché počty bez lobistických zájmů a nevraživosti ředitelů. Kdyby se v Mikulově mělo stavět šest fabrik a k tomu nové sídliště, tak bude možná potřebovat RM k rozhodování nějaké studie a strategie… a to zde asi nehrozí. Nyní se všichni ptají, kde je problém nebo kdo zaspal. Veřejné informace od ledna k této problematice nikdo nepodává, lobistické skupinky píší petice, názory se různí a zbytečně se všichni dohadují, „jak to skutečně bylo, jak to skutečně bude a kdo je za vše odpovědný“? Tímto pokládám uvedené dotazy a prosím za Vaše občany a přátele o odpovědi. Pracovníka odpovědného za školství v Mikulově určitě máte, tak by to neměl být pro Vás problém. Děkuji

K IDS; jsem skutečně ráda, že po roce se odbor dopravy doptal na kraji a já obdržela odpověď, jinak bych zde neopakovala stále stejnou otázku a neptala se: Proč zde trvají některé odpovědi tak dlouho. Děkuji

Názor; k informacím a k zákonu č.101/2002 Sb., stanovisko úřadu není tak jednoznačné a striktní, jak k tomu přistupuje město Mikulov. Jménem bez adresy a r.č. myslím, že nikoho neurazíte, záleží na přiměřenosti a městě, jak to právně umí ukočírovat. Pokud zvolíte ale anonymitu, je třeba ji dodržovat ve všech materiálech, což se Vám v prvních informacích pro jednání ZM tak úplně nepovedlo a někdo by se mohl ptát, proč jsem jmenován zrovna já a on ne, a to by byl pro občany asi větší problém než nějaké jméno, které si posléze každý najde v katastru včetně adresy. (dle mne uvedení jen jmen, bylo v souladu se zákonem a chtělo by to jen pokračovat, když už někdo, tak proč ne všichni)

Nevím zda jste zadal někomu odpovědi na moje níže uvedené dotazy nebo jste opomněl?
1)Nevím, proč nelze rozkliknout "Kontrola Usnesení", z kterého se může občan i při neúčasti na ZM dozvědět, jak ZM rozhodlo a jak je usnesení plněno. Bude i to možné napravit ? (nejde o řečnickou otázku)
2) To stejné je u usnesení RM. Jednání RM je sice neveřejné, ale usnesení RM jsou veřejná. Bude i to možné doplnit ? (nejde o řečnickou otázku) Rada projednává a schvaluje více jak 70% záležitostí města a proč o tyto informace šidit občany?
3) Proč jsou některé body z mat. "prodej koupě" neuveřejněny" (1,2,4,5,6,8,9,10 / 7) Věřím, že je to jenom z důvodu, že nebyly ještě všechny mat. do této doby pro ZM připraveny a budou zde dodatečně doplněny. Mám pravdu nebo jde o tajné materiály a tyto informace jsou pro obyč. občana nepřístupné? (nejde o řečnickou otázku) Děkuji

Názor; k zveřejňování kroniky města ve Zpravodaji. Čtenáři Zpravodaje nejednou vyslovili zájem o ucelenou kroniku a já zde jenom tvrdím, že všechny údaje jsou úřadovány na matrice města, včetně dětí, které se narodily např. v Číně a poté mají trvalé bydliště v Mikulově. Myslím si, že není velká práce ani problém si vyžádat písemný souhlas či nesouhlas a nečinit tak na vlastní odpovědnost, to jsem po Vás nikdy nepožadovala. Naše sousedka, které občas obstarávám nákupy, protože již špatně chodí mi sama řekla, že i informace o jejich vrstevnících a jejich případném úmrtí, by mohly být také uveřejňovány. Posuďte. Děkuji

Ke Zpravodaji; na kvalitu a včasnost informací jsem zde a ne jenom svůj názor již napsala, tak již jen k ceně jednoho tisku. Stálým přepisováním svých otázek a možná i svým špatným vyjadřováním se, jsem asi udělala chybu a vy jste ji ihned obratně využil a odpověděl jste mi jen na část otázky. I přesto si myslím, že výnosy, příjmy i ztráty Rozvojové, patří také k městu. Tak ještě jednou pokládám moji otázku. Jaké jsou náklady na jeden výtisk Zpravodaje? To znamená, dotace města plus spotřebovaný zisk z inzerce včetně nákladů na režie redaktora…, dělené počtem výtisků = Děkuji
P.S. Nevím, dle rozpočtu města za prvních 10měsíců 2011, mi to stále vychází na 6,90 Kč, ale mohu se mýlit, nemám všechny informace o nezbytných režiích na redaktora a může to být i více.

Za příslib zveřejňování informací o hospodaření firem a příspěvkových organizací města, DĚKUJI.

K poslednímu odstavci Vaši odpovědi. Asi jsem Vás při Vašich odpovědí dobře nepochopila já, když jste minule u každé odpovědi uváděl, že se jedná o Váš názor, myslela jsem si, že nejde o oficiální odpovědi tajemníka a vrcholového úředníka města. Omlouvám se.

Eva

P.S. i toto jsou názory občanů z http://kocourkov.blog.cz/ , kde je mnohdy patrné, že občané mají málo informací a proto se diskuse vede i tímto směrem.
Jasně, rodič má právo si vybrat pro své dítě školu. Město, které platí provoz školy kromě mzdy učitelů a personálu, má povinnost před zápisem do ZŠ a MŠ stanovit kapacity jednotlivých škol, kterých máme v Mikulově dostatek. Podle matriky lze plus mínus 5 dětí (odklady) určit potřeby kapacit 6let dopředu pro ZŠ a zbývající kapacity přizpůsobit například pro jednu až dvě třídy pětiletých předškoláků v MŠ, jedná se jen o přechodný a řešitelný problém. Je to otázka několikátí hodin práce nebo spíše odvahy rozhodnout. Potom se nemůže stát, že jedna škola se bude přistavovat a druhá bude poloprázdná z důvodu špatných kantorů, ředitelů nebo z důvodu uměle vyvolaného tlaku rodičů. Čí je to chyba, kdo něco opomněl, kdo neuměl nebo se bál rozhodnout a vyvolal tuto paniku a zbytečné výdaje z městského rozpočtu? Pokud potřebuje Kabeltechnik MŠ, ať si ji přistaví u fabriky nebo ať městu přispěje na investice a provoz, který je pro město vysoce prodělečný. Ani Klepáčová to nemá nárok prosadit.

3/nikdo zde neměl ambice něco počítat, je to povinností města a rodičů z okolních obcí, aby svůj zájem umístit své dítě v Mikulově, včas nahlásili
4/okolní obce, které MAJÍ své školy, obdrží ročně od státu příspěvek na každého žáka v obci, který většinou nepřevedou s žákem do Mikulova a užijí tento příspěvek pro své školy v obci ! Většinou nejde o to, že školy jsou v okolí Mikulova přeplněné, ale rodičům pracujícím v Mikulově to tak vyhovuje + družina atd. a jejich obce, aby vůbec udržely provoz svých škol, tak si příspěvky od státu nechávají. Starostové okolních obcí tvrdí, že není nutné, aby jejich občané dávali své děti do Mikulova, protože mají v obci slušnou, rodinou školu na úrovni se všemi parametry Pavlovské nebo jiné školy v Mikulově, a že ze zákona nemohou rodičům bránit, kam umístí své děti, když si to Mikulov zaplatí. Potom se svítí, topí… v obecných školách mnohdy s málo žáky i ve školách v Mikulově, který na to doplácí a ještě k tomu při špatné koordinaci vyhazuje peníze na různé úpravy a přestavby školy.
5/ Mikulov potřebné informace má nebo je povinno si včas tyto informace opatřit. Správní obvod matričního úřadů v Mikulově je Bavory, Březí, Dobré Pole, Klentnice, Mikulov , Milovice, Sedlec a z Brna zde moc žáků asi nebude, spíše někteří gymnazisti od Souchopa, jezdí raději do Brna.
Kdyby byly určeny včas nepřekročitelné kapacity jednotlivých škol v Mikulově, rodiče i ředitelé by se v pohodě při zápisech podělili a rozhodli se bez zbytečných finančních nákladů, petic a rozbrojů mezi radnicí a občany. Spíše se ptejte, kdo za tento blázinec a vyhazování prachů je odpovědný!
Odpovědět s citací
Starý 10.01.2012, 12:08
Junior Member

Dárky jsou rozdány, nový rok je zde a já nedostala pod stromek ani jednu odpověď. Nevím, pokusím se ještě konkretizovat dotazy s identifikací jmen, odpovědných za danou problematiku.

Jak to skutečně bylo, jak to skutečně bude a kdo je za vše odpovědný? ( Za školství Ing. Ingrid Klanicová)

Jaké jsou náklady na jeden výtisk Zpravodaje? To znamená, dotace města plus spotřebovaný zisk z inzerce včetně nákladů na režie redaktora, dělené počtem výtisků . Nevím, dle zveřejněného rozpočtu města za prvních 10měsíců 2011, mi to stále vychází na 6,90 Kč, ale mohu se mýlit, nemám všechny informace o nezbytných režiích na redaktora a může to být i více. ( Za Zpravodaj, šéfredaktorka Mgr. Jitka Chromá)

1)Nevím, proč nelze roz kliknout "Kontrola Usnesení", z které se může občan i při neúčasti na ZM dozvědět, jak ZM rozhodlo a jak je usnesení plněno. Bude i to možné napravit ? (nejde o řečnickou otázku)
3) Proč jsou některé body z mat. "prodej koupě" neuveřejněny" (1,2,4,5,6,8,9,10 / 7) Věřím, že je to jenom z důvodu, že nebyly ještě všechny mat. do této doby pro ZM připraveny a budou zde dodatečně doplněny. Mám pravdu nebo jde o tajné materiály a tyto informace jsou pro obyč. občana nepřístupné? (nejde o řečnickou otázku) -Tajemník, JUDr. Jiří Večeřa

Poslední stále opakovaná otázka : Proč zde trvají některé odpovědi tak dlouho? Jde přece o DISKUSNÍ fórum a takhle se slušná diskuse nevede. Za tuto dlouhou dobu proběhla v naší skupině již další diskuse, z které vyplynul nový dotaz :

Proč není město Mikulov dobrovolným plátcem DPH ? Jsou podmínky pro město tak nevýhodné nebo město DPH jen uměle uhýbá a to mnohdy i na hraně zákona ? Některá města natom docela slušně vydělávají... Spočítal to někdo v Mikulově ? Děkuji za odpověď p.Zajdákové a členovi FV, Ing.Marcinčákovi. (nejde o řečnické otázky)

Děkuji . Eva
Odpovědět s citací
Starý 23.01.2012, 10:21
Junior Member

Dobrý den pane tajemníku, vše nejlepší v novém roce a hlavně hodně zdraví. Už je to víc jak měsíc a odpovědi žádné, možná jste nemocen nebo mimo úřad a proto Vám přeji brzké uzdravení nebo šťastný návrat. Pokud jste rezignovali na toto fórum a diskusi zde jste ukončili, napište ze slušnosti jenom ano, to Vám tolik času nezabere. Děkuji.
Dovolím si připomenout Vaše slova : Pokud jsem toho názoru, že na dotaz může odpovědět úředník, tak jej k tomu vyzvu, případně odpovím sám. Více mi nepřísluší. Tak jak diskutujete Vy, může diskutovat kdokoli jiný.

Mám k Vám ještě jednu velkou prosbu, nemohl by jste zveřejnit dosavadní výsledky projektu "Zefektivnění činnosti MěÚ" a to, bez cenzury? Projekt stojí údajně dost peněz, takže by město mělo mít výsledky i v elektronické podobě a neměl by to být technický problém. Při diskusi s jedním zastupitelem jsem se dozvěděla, že ani obyč. zastupitelé ještě nebyli s obsahem tohoto dokumentu řádně seznámeni a uvítali by to, pro potřeby komunikace s jejich voliči. Řekl mi také, že změny v pravomoci RM už jsou v plném proudu a ostatní zastupitelé nemají žádné informace, což je degraduje oproti ZM, kteří jsou členy RM, při práci s jejich voliči. S diskuse s tímto zastupitelem jsem také vycítila zklamání, že o změnách takového rozsahu, přestože jsou v kompetenci RM, se dozvídají jen z tisku. Nebo tento projekt nebyl realizován pro občany a zůstane jim utajen ? Děkuji Eva

P.S.
Nedá mi to a stále přemýšlím nad Vaší minulou argumentací o způsobu podávání informací veřejnosti, a proto se vracím k již prodiskutovanému tématu o způsobu podávání informací z RM, ZM, MěÚ..., např. o prodeji pozemku pro stavbu RD. Úřad se Vašimi ústy stále odvolává na zákon a neúnavně šifruje některé informace. I nadále mám za to, že by stačilo, tak jak to dělají v jiných městech, uvést pro přehlednost informace, např. "Novák z Mikulova koupil"... . Na druhé straně tento stejný úřad, když chce p. Novák na zakoupeném pozemku posléze postavit nicotný altánek nebo jinde město kruhové objezdy, tak klidně zveřejní na úřední desce i na internetu o stavebníkovi vše, včetně jmen a adres sousedů v okolí stavebníka? Proto nechápu Vaši argumentaci a hledám v tom nějakou logiku. Pokud bych uvažovala v rovině Vašich argumentů, tak jak k tomu přijdou někteří občané z Mikulova, když chce město stavět např. kruhové objezdy, úředník pod Vašim velením klidně zveřejní jména a adresy lidí bez jejich souhlasu, z důvodu cizí stavby a jiné občany při obdobné informaci město chrání a utajuje. Když to ještě rozvedu ad absurdum, stavba altánku na soukromém pozemku je ryze soukromou záležitostí, ale např. prodej městského pozemku by měl být spíše veřejnou záležitostí. Tak proč jednou ano a jednou ne??? Od počátku tvrdím a ne jenom já, že jméno a adresu si každý najde kdykoliv v telefonním seznamu, na stránkách katastru, v obchodním rejstříku... . Nikdo zde nepožadoval zveřejňování celé adresy, RČ nebo čísla kreditek.
http://www.mikulov.cz/digitalAssets/...2010512200.pdf
http://www.mikulov.cz/digitalAssets/...6092342478.pdf

Pro nezasvěcené v naší diskusi:
Otázka: bude přehodnocen způsob podávání informací občanům, např. šifrování jmen ER, ST,VA koupil a další podávání informací o ekonomickém chování města?
Odpověď: tajemníka
Informace, které obsahují osobní údaje (to je i jméno a příjmení) nelze zveřejňovat na internetu a v tisku, tj. neurčitému okruhu osob, a to na základě zákona č. 101/2002 Sb., o ochraně osobních údajů. Jako orgán veřejné správy je město Mikulov, stejně jako jiná města a obce, povinno dodržovat zákony. Vycházíme při tom ze zmiňovaného zákona a ze stanoviska č. 2/2004 Úřadu na ochranu osobních údajů, viz. http://www.uoou.cz/files/stanovisko_2004_2.pdf . Pokud některá města postupují jinak, činí tak na svoji odpovědnost. Nicméně očekávám, že připravovaná novela zákona o obcích umožní (či dokonce uloží) zveřejňovat na internetu i takové informace z jednání orgánů města. Budu tomu jenom rád, protože odpadnou tyto časté dohady, které nejsou způsobeny snahou města neinformovat občany, ale platnou legislativou.

Moje reakce na odpověď:
Pokud zvolíte ale anonymitu, je třeba ji dodržovat ve všech materiálech, což se Vám v prvních informacích pro jednání ZM tak úplně nepovedlo a někdo by se mohl ptát, proč jsem jmenován zrovna já a on ne, a to by byl pro občany asi větší problém než nějaké jméno, které si posléze každý najde v katastru včetně adresy. (dle mne uvedení jen jmen, bylo v souladu se zákonem a chtělo by to jen pokračovat, když už někdo, tak proč ne všichni). V poslední materiálu města (Rozpočtové opatření), byla uváděna také jména občanů a myslím si, že to bylo dobře a v mezích zákona. Eva
Odpovědět s citací
Odpovědět

Nástroje tématu Prohledat toto téma
Prohledat toto téma:

Rozšířené vyhledávání
Možnosti zobrazení

Pravidla pro psaní
nemáte povoleno vkládat nové příspěvky
nemáte povoleno vkládat odpovědi
nemáte povoleno vkládat přílohy
nemáte povoleno editovat Vaše příspěvky

vB kód je Zapnuto
Smajlíky jsou Zapnuto
[IMG] tag je Zapnuto
HTML kód je Vypnuto
Přejít do sekce

Zorbazený čas je GMT +1. Aktuání čas je: 21:04.

Běží na vBulletinu® verze 3.6.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.