Mikulov.cz
Registrovat FAQ Seznam uživatelů Kalendář Vyhledat Dnešní příspěvky Označit témata jako přečtená
Starý 19.08.2011, 22:00
MJirka MJirka je offline
Member

Defaultní Voda pro veřejnost

Tak jsem si přečetl v posledním zpravodaji na str. 3 článek o přání radnice diskutovat adresně a věcně a s konkretními lidmi, tak jsem se rozhodl jako občan sem tato témata vkládat a jsem zvědavý jak bude radnice schopna reagovat, protože ve článku není ani naznačeno, že by si dala třeba nějaké termíny na odpovědi. Jen nesouhlasím s tvrzením pana starosty, že se s anonymem nedá zde diskutovat a nejde mu odpovídat, protože je-li jasně položena otázka, tak by na ni měla vždy být nějaká odpověď.
Ale teď k mému dotazu, a to asi přímo na hlavu radnice, pana starostu.
V televizi jsem nedavno viděl pořad o tom, že v některých městech se spojily radnice a podnikatelé v gastronomii a zavedli automatické podávání lidem k občerstvení běžnou kohoutkovou vodu. Vzhledem k tomu, že je město myslím významným akcionářem společnosti VaK, tak bych velmi rád viděl i nějakou takovou aktivitu v Mikulově. No a podobné téma je alespoň jedno veřejné a volně přístupné "pítko" třeba na Náměstí. Už jsem to nejen já někde v minulosti navrhoval, ale nikdo to neuchopil. Znovu jsem si to uvědomil jednak ted ve dnech horka a při množství turistů ve městě, ale také při návštěvě klentnické Cafe Fara, kde velmi dobře pamatovali na tuto službu a na zahradním posezení je volně přístupný vkusný vodovod. Mýslíte pane starosto že by to stálo za úvahu?
Děkuji za přiměřené odpovědi, které nemusí nikdo vypracovávat, protože je stačí napsat oslovenou osobou.
Starý 21.09.2011, 20:07
MJirka MJirka je offline
Member

Defaultní Re: Voda pro veřejnost

Dotaz na osobu zodpovědnou za provoz tohoto diskuzního fóra:
Před měsícem, přesně 19.8. jsem sem vložil dotaz a snažil jsem určit dotázaného, abych dodržel nastavená pravidla. Dodnes nikdo na toto nereagoval.
Můžete mi vysvětlit proč se mým dotazem doposud nikdo nezybýval?
Myslíte že budu čekat další měsíc, abych sem zase musel napsat nějakou urgenci?
Starý 03.10.2011, 10:09
plevak plevak je offline
Administrator

Dobrý den,
pouze přikládám požadovanou odpověď:

Ahoj Jiří,
osoba odpovědná za provoz diskusního fóra nemůže být odpovědná za to, že dotazovaná osoba, v tomto případě já, ještě nereagovala. Ale k Tvým dotazům. Nevím co jsi viděl v televizi, ale v tom asi bude ten háček. Je těžké reagovat na takto zprostředkovanou informaci. Uvádíš, že podnikatelé se domluvili s radnicí a k občerstvení podávají pitnou kohoutkovou vodu. Zde je důležité asi definovat terminus technikus „občerstvení“ protože podnikatelé své provozovny provozují za účelem dosažení zisku. A pokud někteří zákazníci požadují k „vodě vodu“ a potom návštěvu toalety, potom podnikatelé asi zisku nedosáhnou. Pro Tebe - úředníka státní správy - uvádím na vysvětlenou, že tito podnikatelé splácí své úvěry, mnozí platí také městu nájemné, odvádějí daně a proto nechávám na jejich úvaze, jakou nadstandartní službu svým zákazníkům nabídnou. Ostatně Ty, jako letitý člen finančního výboru a člen komise regionálního rozvoje se s podnikateli v oboru poskytování služeb pravidelně setkáváš a já Tě touto cestou prosím o projednání této myšlenky na úrovni uvedených orgánů. Přiznávám, že nechápu jakou roli zde hraje účast města ve vodárenské společnosti VaK Břeclav a.s. Naše město vlastní necelých deset procent akcií této, podotýkám obchodní společnosti a jsem si jist, že ostatní akcionáři a ani vedení společnosti, nejsou experimentům rozlévání pitné vody zdarma nakloněni.
Myšlenkou zřízení pítka jsme se již v minulosti zabývali a nalezli jsme řešení. Pro příští sezonu bude již nainstalováno na budově radnice a samozřejmě tuto odebranou pitnou vodu zaplatíme z rozpočtu města.
Závěrem Jiří promiň, že Ti na tomto fóru tykám, přestože by to tak formálně nemělo být, ale vykání mi připadá pokrytecké v situaci, kdy se léta známe a tykáme si. Obzvláště však diskuze prostřednictvím blogu mezi námi dvěma mi připadá absurdní, vždyť naše kanceláře jsou od sebe vzdáleny jen několik desítek metrů.

Rostislav Koštial
starosta
Odpovědět s citací
Starý 03.10.2011, 19:08
MJirka MJirka je offline
Member

Smile Re: Voda pro veřejnost

Ahoj satrosto (bez problému přistupuji na tykání zde), jednak děkuji za reakci a vysvětluji proč se sem takto hlásím a vznáším dotazy. Samozřejmě že bych se mohl jít na to zeptat za Tebou do kanceláře, ale šlo mi spíše o to, zde zase oživit funkci fóra, které vůbec nereaguje. Chtěl jsem svými dotazy zjistit jakou péči věnujete této formě komunikace s občany a bohužel to nevidím dobře. Stačí se jen podívat na datumy mých dotazů a na to jak strašně dlouho trvá, než se vůbec někdo k nějakému dotazu zde vyjádří. O tom, že se zde ve městě na budově radnice konečně snad pro příští sezonu to pítku udělá, a uvidíme jestli se vůbec udělá, se ale z podnětů občanů už uvažuje ale několik let. A snad tedy příští rok. Nepřipadne i Tobě trochu dlouhé rozhodnutí se že se něco takového veřejně prospěšného, i když za městké peníze, udělá? mě tedy ano. A to se zase nechci vracet k termínům na reakce ted upraveného fóra. Asi oprávněně sem další obyčejní občané, a moje členství v komisi města mě nestaví do jiné role, přestali chodit a touto cestou se zde nedožadují informací a odpovědí. Ono totiž asi o toto nikdo moc nedbá. Tak to zase vidím já, a myslím že ne sám.připadne mi to škoda, když už se zde ten prostor poskytuje, tak toho nevyužívat.
A s tou vodou v restauracích jsi to asi nepochopil, přeci to neznamená, že by hned všichni co dojdou do nějaké provozovny na jídlo, by si dávali jen kohoutkovou vodu a ne pivo a jiné pití, na kterém podnikatelé hlavně trží. Ta voda by byla, aspon podle mě, jen takový kvalitní nadstandard, a to přeci při m nožství snad všichnio chceme. poskytovat lepší a lepší služby.
A na závěr jsem zase zvědavý, jestli se sem někdo další odváží vložit nějaký další dotaz nebo podnět, protože forům by přeci nemělo fungovat jen jako odpovědna na dotazy, ale měla by být taky jakýmsi obrazem nálad lidí, jejich spokojenosti či naopak nespokojenosti. A stěmi by pak vedení města mělo pracovat.
Takže s tímto jsem sem ty svoje dotazy vkládal.
Ale děkuji že sis našel aspon Ty čas na odpověď.
Starý 15.10.2011, 17:27
Eva Klepáčová 1 Eva Klepáčová 1 je offline
Junior Member

Citace:
Původně vloženo uživatelem MJirka Zobrazit příspěvek
Ahoj satrosto (bez problému přistupuji na tykání zde), jednak děkuji za reakci a vysvětluji proč se sem takto hlásím a vznáším dotazy. Samozřejmě že bych se mohl jít na to zeptat za Tebou do kanceláře, ale šlo mi spíše o to, zde zase oživit funkci fóra, které vůbec nereaguje. Chtěl jsem svými dotazy zjistit jakou péči věnujete této formě komunikace s občany a bohužel to nevidím dobře. Stačí se jen podívat na datumy mých dotazů a na to jak strašně dlouho trvá, než se vůbec někdo k nějakému dotazu zde vyjádří. O tom, že se zde ve městě na budově radnice konečně snad pro příští sezonu to pítku udělá, a uvidíme jestli se vůbec udělá, se ale z podnětů občanů už uvažuje ale několik let. A snad tedy příští rok. Nepřipadne i Tobě trochu dlouhé rozhodnutí se že se něco takového veřejně prospěšného, i když za městké peníze, udělá? mě tedy ano. A to se zase nechci vracet k termínům na reakce ted upraveného fóra. Asi oprávněně sem další obyčejní občané, a moje členství v komisi města mě nestaví do jiné role, přestali chodit a touto cestou se zde nedožadují informací a odpovědí. Ono totiž asi o toto nikdo moc nedbá. Tak to zase vidím já, a myslím že ne sám.připadne mi to škoda, když už se zde ten prostor poskytuje, tak toho nevyužívat.
A s tou vodou v restauracích jsi to asi nepochopil, přeci to neznamená, že by hned všichni co dojdou do nějaké provozovny na jídlo, by si dávali jen kohoutkovou vodu a ne pivo a jiné pití, na kterém podnikatelé hlavně trží. Ta voda by byla, aspon podle mě, jen takový kvalitní nadstandard, a to přeci při m nožství snad všichnio chceme. poskytovat lepší a lepší služby.
A na závěr jsem zase zvědavý, jestli se sem někdo další odváží vložit nějaký další dotaz nebo podnět, protože forům by přeci nemělo fungovat jen jako odpovědna na dotazy, ale měla by být taky jakýmsi obrazem nálad lidí, jejich spokojenosti či naopak nespokojenosti. A stěmi by pak vedení města mělo pracovat.
Takže s tímto jsem sem ty svoje dotazy vkládal.
Ale děkuji že sis našel aspon Ty čas na odpověď.
-Zase jsem nevydržela slíbeného bobříka mlčení.

Jak to, že víc jak měsíc zde nikdo nepoložil kloudný dotaz nebo podnět. Je to normální u 8-tisícového města, páni radní ? Co myslíte, bude to tím, že jsou občané s prací funkcionářů a úředníků nadmíru spokojeni nebo tím, že nemají základní informace, což deklaruje i umlčení tohoto fóra. Kde je asi pravda?

Zdravím Vás pane Matuško a zároveň se omlouvám, že jsem si dovolila použít Vaši rubriku. Pan starosta asi nepochopil nebo nechce pochopit podstatu fóra. Na fóru tazatelům a přispěvatelům určitě nejde o osobní dotazy a osobní odpovědi, ty by zde nikdo veřejně neventiloval a došel by si na radnici osobně. Zde jde o VV, že to zde umřelo s novými pravidly, je nyní více jak zřejmé. Připočítá-li se k tomu doba čekání na odpovědi a úroveň některých odpovědí jako např. p. Šuli (kritiku vzal p. tajemník na vědomí, ale nevím co tím myslel a zda tím vůbec něco myslel ?), tak se není čemu divit. Mě a myslím si, že určitě i Vás, oslovují přátelé a známí s podněty a dotazy, které se týkají veřejné práce funkcionářů a jejich úředníků s úzkou vazbou na veřejný život a hlavně na veřejné; naše finance. Je-li z městského rozpočtu vydávána jediná koruna, věrejnost má nárok vědět kdo, kam a proč. Z těchto důvodů by měly být veškeré informace považovány za veřejné a přístupné, jak na tomto fóru, tak i v ostatních sdělovacích prostředcích města, pro širokou veřejnost. Vím, budou mi namítat, že ZM je veřejné..., ale jednou dvakrát nemá člověk čas, po třetí chuť a tři čtvrtiny roku jsou pryč a informace nikde, natož pak jejich návaznosti. Občanovi nezbude nic jiného než se spolehnout na níže uvedené informace z usnesení ZM nebo toto na mrtvé fórum. Za čtyři roky před volbami obdrží mikulovčáci do schránek "informace", (vychloubačné letáky) a to je vše. Nikdo se občanů nezeptá, zda jejich ulice skutečně potřebuje nový chodník, osvětlení, kanalizaci nebo zda netouží po golfovém hřišti. Tady to občane máš a pochval nás! Neveřejná RM projednává a schvaluje více jak 40% záležitostí města a jejich zápis má podobu zápisu zastupitelstva, takže informace zase žádné. Možná jde o informace ve vysokém utajení nebo to někomu vyhovuje a občan se s tím musí smířit. Jak to tak sleduji zůstaneme na tomto fóru sami a vzájemně si pokecáme.
Eva

K čemu jsou nám níže uvedené informace? Může některý zastupitel odpovědět?

ZM schvaluje? Návrh úpravy Tarifu IDS JMK se vztahem k městu Mikulov? A NYNÍ SE OBČAN DOZVĚDĚL VŠE !!!

Takto obšírně a hodnotně nás informuje např. Zpravodaj ( v ceně asi 7Kč/ks ) o rozhodování ZM, s odvoláním na to, že celý výpis usnesení najdeme na www.zpravodajmikulov.cz . Já hned přepnula a těšila se, že se zde dovím, jak ZM schválili snížení poplatku firmě KORDIS JMK, s.r.o., který už bude jen za údržbu již nastaveného a zavedeného integrovaného systému a který dle radnice už funguje perfektně. A nic ani na této adrese!

- tak o kolik byl městu snížen poplatek ?
- kolik kraj šetří zavededením IDS ?
- co by se stalo, kdyby Váš Mikulov neplatil, tak jako některé jiné obce? Už to po roce někdo ze zastupitelů ví ?
- zná někdo mzdy manažerů této firmy ? Váš úředník bere 1/3 .

A zde máme další konkrétní a kvalitní informace pro občany z jednání ZM :

ZM schvaluje Rozpočtová opatření č. 3 k rozpočtu města Mikulova na rok 2011 v předloženém znění.
Odkaz na opatření -není?
ZM schvaluje Rozpočtový výhled města Mikulov 2012-2016 v předloženém znění.
Odkaz na rozpočtový výhled -není?
ZM bere na vědomí informaci o výsledku hospodaření příspěvkové organizace G-centrum Mikulov k 30. 6. 2011.
Odkaz na výsledky hospodaření -není?
-ZM bere na vědomí informaci o výši příspěvku na zajištění pečovatelské služby jiným způsobem než prostřednictvím příspěvkové organizace G-centrum.
Odkaz ta tabulku s příspěvky -není?
-ZM souhlasí se změnou a doplněním platných Zásad prodeje bytů a nebytových prostor v bytových domech ve vlastnictví města Mikulov tak, aby byly v souladu s usnesením k bodu 8/6 dnešního zasedání.
Odkaz na změněné zásady-není ?
Atd. a atd....

Myslím si, že veškeré zprávy, příspěvky, výhledy atd. nebyly psány na klasickém psacím stroji přes 25kopíráků, ale určitě existují i v el. podobě. S odvolávkami na jejich úplné znění by se zvýšila informovanost občanů, snížily by se dohady a fámy. Copak je to tak složité, možná jde o 10min., pro nějakého šikulku. Takto podané informace nemají pro občany žádnou vypovídající hodnotu, špiní papír a zabírají místo ve Zpravodaji nebo zbytečně plní internet. To raději dejte zde více prostoru "Veverkám" z MŠ a tím uděláte radost aspoň někomu.
No a co se týká redaktorské práce Zpravodaje, tak zde je to úplná nula. Jsem sice laik, ale proč zde není např. řádná kronika narození, svateb, úmrtí... (souhlas vám určitě dají skoro všichni). Proč nejsou např. v každém čísle Zpravodaje pravidelné připomínky, náměty, dotazy a problémy obič. občanů např. ze 2-3 ulic města, nebo z některého sportovního oddílu, kulturního spolku, z podnikatelských cechů, z cestovního ruchu, fabrik, názory úředníků na život ve Vašem městě nebo rubrika co ty na to obyč. občane (např., má dát město naše-vaše-městské pozemky zdarma někomu na golfové hřiště ??). Trochu tu mrtvolu oživte redaktorskou prací, ne jenom opsanými zápisy z RM, ZM, ZŠ, komisí a reklamy..., pravidelnými názory a diskusí no prostě, životem města.

Nešlo by to jinak, vážená redakční rado nebo to neumíte? Vždyť paní šéfka kultury pěkně veršuje a básní, při každé internetové pozvánce na kulturní akce. Potěšili byste nás. Děkuje Eva

PS. děkuji za skládku u Mušovských jezer, ale už je tam zase. E.
Odpovědět s citací
Starý 31.10.2011, 09:09
Junior Member

Citace:
Původně vloženo uživatelem Eva Klepáčová 1 Zobrazit příspěvek
-Zase jsem nevydržela slíbeného bobříka mlčení.

Jak to, že víc jak měsíc zde nikdo nepoložil kloudný dotaz nebo podnět. Je to normální u 8-tisícového města, páni radní ? Co myslíte, bude to tím, že jsou občané s prací funkcionářů a úředníků nadmíru spokojeni nebo tím, že nemají základní informace, což deklaruje i umlčení tohoto fóra. Kde je asi pravda?

Zdravím Vás pane Matuško a zároveň se omlouvám, že jsem si dovolila použít Vaši rubriku. Pan starosta asi nepochopil nebo nechce pochopit podstatu fóra. Na fóru tazatelům a přispěvatelům určitě nejde o osobní dotazy a osobní odpovědi, ty by zde nikdo veřejně neventiloval a došel by si na radnici osobně. Zde jde o VV, že to zde umřelo s novými pravidly, je nyní více jak zřejmé. Připočítá-li se k tomu doba čekání na odpovědi a úroveň některých odpovědí jako např. p. Šuli (kritiku vzal p. tajemník na vědomí, ale nevím co tím myslel a zda tím vůbec něco myslel ?), tak se není čemu divit. Mě a myslím si, že určitě i Vás, oslovují přátelé a známí s podněty a dotazy, které se týkají veřejné práce funkcionářů a jejich úředníků s úzkou vazbou na veřejný život a hlavně na veřejné; naše finance. Je-li z městského rozpočtu vydávána jediná koruna, věrejnost má nárok vědět kdo, kam a proč. Z těchto důvodů by měly být veškeré informace považovány za veřejné a přístupné, jak na tomto fóru, tak i v ostatních sdělovacích prostředcích města, pro širokou veřejnost. Vím, budou mi namítat, že ZM je veřejné..., ale jednou dvakrát nemá člověk čas, po třetí chuť a tři čtvrtiny roku jsou pryč a informace nikde, natož pak jejich návaznosti. Občanovi nezbude nic jiného než se spolehnout na níže uvedené informace z usnesení ZM nebo toto na mrtvé fórum. Za čtyři roky před volbami obdrží mikulovčáci do schránek "informace", (vychloubačné letáky) a to je vše. Nikdo se občanů nezeptá, zda jejich ulice skutečně potřebuje nový chodník, osvětlení, kanalizaci nebo zda netouží po golfovém hřišti. Tady to občane máš a pochval nás! Neveřejná RM projednává a schvaluje více jak 40% záležitostí města a jejich zápis má podobu zápisu zastupitelstva, takže informace zase žádné. Možná jde o informace ve vysokém utajení nebo to někomu vyhovuje a občan se s tím musí smířit. Jak to tak sleduji zůstaneme na tomto fóru sami a vzájemně si pokecáme.
Eva

K čemu jsou nám níže uvedené informace? Může některý zastupitel odpovědět?

ZM schvaluje? Návrh úpravy Tarifu IDS JMK se vztahem k městu Mikulov? A NYNÍ SE OBČAN DOZVĚDĚL VŠE !!!

Takto obšírně a hodnotně nás informuje např. Zpravodaj ( v ceně asi 7Kč/ks ) o rozhodování ZM, s odvoláním na to, že celý výpis usnesení najdeme na www.zpravodajmikulov.cz . Já hned přepnula a těšila se, že se zde dovím, jak ZM schválili snížení poplatku firmě KORDIS JMK, s.r.o., který už bude jen za údržbu již nastaveného a zavedeného integrovaného systému a který dle radnice už funguje perfektně. A nic ani na této adrese!

- kolik kraj šetří zavededením IDS ?
- co by se stalo, kdyby Váš Mikulov neplatil, tak jako některé jiné obce? Už to po roce někdo ze zastupitelů ví ?

A zde máme další konkrétní a kvalitní informace pro občany z jednání ZM :

ZM schvaluje Rozpočtová opatření č. 3 k rozpočtu města Mikulova na rok 2011 v předloženém znění.
Odkaz na opatření -není?
ZM schvaluje Rozpočtový výhled města Mikulov 2012-2016 v předloženém znění.
ZM bere na vědomí informaci o výsledku hospodaření příspěvkové organizace G-centrum Mikulov k 30. 6. 2011.
-ZM bere na vědomí informaci o výši příspěvku na zajištění pečovatelské služby jiným způsobem než prostřednictvím příspěvkové organizace G-centrum.
-ZM souhlasí se změnou a doplněním platných Zásad prodeje bytů a nebytových prostor v bytových domech ve vlastnictví města Mikulov tak, aby byly v souladu s usnesením k bodu 8/6 dnešního zasedání.
Atd. a atd....

Myslím si, že veškeré zprávy, příspěvky, výhledy atd. nebyly psány na klasickém psacím stroji přes 25kopíráků, ale určitě existují i v el. podobě. S odvolávkami na jejich úplné znění by se zvýšila informovanost občanů, snížily by se dohady a fámy. Copak je to tak složité, možná jde o 10min., pro nějakého šikulku. Takto podané informace nemají pro občany žádnou vypovídající hodnotu, špiní papír a zabírají místo ve Zpravodaji nebo zbytečně plní internet. To raději dejte zde více prostoru "Veverkám" z MŠ a tím uděláte radost aspoň někomu.
No a co se týká redaktorské práce Zpravodaje, tak zde je to úplná nula. Jsem sice laik, ale proč zde není např. řádná kronika narození, svateb, úmrtí... (souhlas vám určitě dají skoro všichni). Proč nejsou např. v každém čísle Zpravodaje pravidelné připomínky, náměty, dotazy a problémy obič. občanů např. ze 2-3 ulic města, nebo z některého sportovního oddílu, kulturního spolku, z podnikatelských cechů, z cestovního ruchu, fabrik, názory úředníků na život ve Vašem městě nebo rubrika co ty na to obyč. občane (např., má dát město naše-vaše-městské pozemky zdarma někomu na golfové hřiště ??). Trochu tu mrtvolu oživte redaktorskou prací, ne jenom opsanými zápisy z RM, ZM, ZŠ, komisí a reklamy..., pravidelnými názory a diskusí no prostě, životem města.

Nešlo by to jinak, vážená redakční rado nebo to neumíte? Vždyť paní šéfka kultury pěkně veršuje a básní, při každé internetové pozvánce na kulturní akce. Potěšili byste nás. Děkuje Eva

PS. děkuji za skládku u Mušovských jezer, ale už je tam zase. E.

Stromkům Na Hradbách přeji dobré vegetační podmínky.

To není možné, 14dní je pryč a nikdo neměl čas mi odpovědět? Proč Vám to tak dlouho trvá, dělám někde chybu? Oslovení radní R, funkcionáři F, zastupitelé Z, redakční rada RR, tajemník T a úředník Ú, proč jste se neobtěžovali ? Možná jsem špatně položila otázky a dělá Vám problémy si rozdělit úkoly. Neznalá kompetencí a poměrů na radnici, tak jako 95% občanů se pokusím dle možností a informací na stránkách města o upřesnění a přiměřeně Vás podělit :

Jak to, že víc jak měsíc zde nikdo nepoložil kloudný dotaz nebo podnět. Je to normální u 8tisícového města, páni radní ?
Co myslíte, bude to tím, že jsou občané s prací funkcionářů a úředníků nadmíru spokojeni nebo tím, že nemají základní informace, což deklaruje i umlčení tohoto fóra. Kde je asi pravda? R + F + T, např. Eduard Kulhavý + Rostislav Koštial...

K čemu jsou nám výše uvedené informace z RM a ZM? Může některý zastupitel odpovědět? Z = např. zastupitelka paní PhDr. Ilona Žišková Vágnerová, zakladatelka tohoto fóra, která také přislíbila nové fórum psavých zastupitelů nebo pan radní Vojtěch Příbramský...

tak o kolik byl městu snížen poplatek ? T + Z = nař. Mgr. Vojtěch Jedlička...

kolik kraj šetří zavedením IDS ? Ú = např. JUDr.Šula...

co by se stalo, kdyby Mikulov neplatil, tak jako některé jiné obce? Už to po roce někdo ze zastupitelů ví ? Z + Ú např. radní Ing. et.Ing. Tomáš Hlavenka, zastupitel Mgr. Vojtěch Jedlička + úředník JUDr.Šula...

zná někdo mzdy manažerů této firmy ? Váš úředník bere tak 1/3 . T + úředník JUDr.Šula

Nešlo by to jinak, vážená redakční rado nebo to neumíte? RR např. Ing. Marie Leskovjanová...

Copak je to tak složité (dát odkaz na celý text zprávy nebo informace ze ZM/RM ), možná jde o 10min., pro nějakého šikulku. T.

Pokud jsem udělala jinou chybu kromě pravopisné, prosím upozorněte mě nebo mi zde napište "na tyto informace nemáš nárok", ale nemlčte. Děkuji Eva.
Odpovědět s citací
Starý 09.11.2011, 09:12
Vojtěch Jedlička Vojtěch Jedlička je offline
Junior Member

Dobrý den paní Evo,
směřovala jste na mne dotaz týkající se IDS JMK. Mrzí mne, že Vám neodpověděl nikdo z těch, kdo hlasují pro všechny dokumenty předkládané ve vztahu k IDSu zastupitelstvu města. Pokud si vzpomínám správně, tak všechny podklady týkající se IDS předložené zastupitelstvu v tomto volebním období byly odsouhlaseny hned napoprvé. Když jsem se kolegů, kteří hlasovali "pro" ptal co je k tomu vede bylo mi veskrz odpovězeno, že obce přispívají do systému jen malým procentem, a téměř vše hradí kraj a také proto, že kraj nám ve formě různých dotací na různé projekty dává více, než my přispívámě do IDSu. Osobně se domívá, že IDS je tu pro občany a pokud tito s ním nejsou spokojeni, tak by se s tím mělo něco dělat. Úřady čekají na to až si lidé budou sami stěžovat a firma provozuijící IDS JMK sama aktivně nevyhledává problémy, které by bylo třeba řešit, protože je to pro ni asi pohodlnější. V rámci systému IDS nefunguje ani pořádná zpětná vazba, protože nikdo nemá přesný přehled kolik cestujících kde nasedlo a kde vysedli. Takto se těžko dají dělat analýzy o vytíženosti a efektivitě jednotlivých spojů.
Konkrétně k Vašemu dotazu: ceny jízdného se zvednou v rámci dopravy MHD Mikulov o cca 15% na předplatném jízdném a o cca 25% na jízdném jednorázovém.
U všech bodů týkajících se IDS JMK v tomto volebním období jsem hlasoval buď proti a nebo jsm se zdržel hlasování. U většiny z nich jsem také vystoupil v diskuzi se svým záporným stanoviskem. Domnívám se, že v prvé řadě by měla města a obce vytvořit takový tlak na Kordis, aby sám vybudoval v rámci systému IDS JMK subsystém zpětné vazby, tedy jednoduše řečeno, aby udělal něco pro to aby se vůbec o neefektivitě a nevhodnosti jednotlivých spojů něco dozvěděl aniý by ho museli atakovat cestující.

Dle mého názoru je informovanost o jednání zastupitelstva města nedostatečná a proto jsem také připravoval spolu s některými dalšími kolegy program zastupitelstva doplněný o upřesnění některých alespoň stěžejních bodů, tak aby bylo zřejmé o čem se bude ve skutečnosti jednat. Tento program byl ve formě pozvánky vyvěšován na vývěsce na Kostelním náměstí. Stalo se tak dvakrát a poté byly vývěsky na popud rady města odstraněny.

Vojtěch Jedlička
Odpovědět s citací
Starý 10.11.2011, 08:42
novotny novotny je offline
Administrator

Vážená paní Klepáčová,

pokusím se vyslovit názor ( schválně používám tento výraz, protože o odpovědi nejde) na některé Vaše dotazy, podněty, výzvy položené zde na diskusním fóru. Dovolím si použít Váš text, ať je nám jasné o čem kdo mluví (píše).

15.10.2011, 18:27

1. Jak to, že víc jak měsíc zde nikdo nepoložil kloudný dotaz nebo podnět. Je to normální u 8-tisícového města, páni radní ? Co myslíte, bude to tím, že jsou občané s prací funkcionářů a úředníků nadmíru spokojeni nebo tím, že nemají základní informace, což deklaruje i umlčení tohoto fóra. Kde je asi pravda?

Můj názor: Jedná se o tzv.řečnickou otázku a k tomu encyklopedie WIKIPEDIE uvádí:
Řečnická otázka je otázka, která nevyžaduje odpověď a na níž odpověď zpravidla ani není očekávána. Sémanticky nejde o skutečnou otázku, ale o zvolání. Může být výrazem nejistoty, častěji však bývá užívána profesionálními řečníky (politici, pedagogové). Ti tuto otázku položí a zpravidla si na ni ihned odpovědí.

2. K čemu jsou nám níže uvedené informace? Může některý zastupitel odpovědět?
ZM schvaluje návrh úpravy Tarifu IDS JMK se vztahem k městu Mikulov. A NYNÍ SE OBČAN DOZVĚDĚL VŠE !!!
- kolik kraj šetří zavedením IDS ?
- co by se stalo, kdyby Mikulov neplatil, tak jako některé jiné obce? Už to po roce někdo ze zastupitelů ví ?

Můj názor: Materiál s názvem „Úprava tarifu IDS JMK od 1.1.2012“ by v ZM projednán 21.9.2011. Nejednalo se o nic jiného než o navýšení ceny jízdného v městské dopravy v Mikulově ( do cen ostatního jízdného nemůže město Mikulov zasahovat). K tomu vyšel ve Zpravodaji města Mikulov 5.10.2011 tento článek:
Zastupitelé jednali v klidu a rychle Poslední zasedání Zastupitelstva města Mikulov 21. září proběhlo velmi poklidně a rychle. Celý výpis usnesení č. 7/2011 najdete na www.zpravodajmikulov.cz v sekci zpráv z radnice. Zastupitelé schvalovali rozpočtová opatření, byl jim předložen rozpočtový výhled na rok 2012–2016, hospodaření G-centra Mikulov či návrh úpravy jízdného – tarifu IDS JMK od 1. ledna 2012. Zastupitelé odsouhlasili zvýšení ceny základní jízdenky z 8 na 10 Kč (zlevněné ze 4 na 5 Kč) a zavedení čtvrtletních a ročních předplatných jízdenek...

Takže materiál se vůbec netýkal otázek, které jste položila a o zvýšení ceny jízdného v městské dopravě v Mikulově byli občané informováni i když musím uznat, že ta důležitá slova – městská doprava - v článku chybí.
Na Vaše otázky k systému IDS kraje jako takovému bylo na diskusním fóru zveřejněno stanovisko dne 10.8.2011. Zodpovědně mohu říci, že na městském úřadě není pracovník, který by mohl vyhodnotit účelnost nákladů Jm kraje na IDS. Platy manažerů spol. KORDIS s.r.o. opravdu zjišťovat nebudu.

3. A zde máme další konkrétní a kvalitní informace pro občany z jednání ZM :

ZM schvaluje, Rozpočtová opatření č. 3 k rozpočtu města Mikulova na rok 2011 v předloženém znění.
Odkaz na opatření -není?
ZM schvaluje, Rozpočtový výhled města Mikulov 2012-2016 v předloženém znění.
Atd. a atd....

Můj názor: Zde jste patrně použila informace z tzv. výpisu usnesení ze ZM. Ano, to jsou usnesení tak jak byla ZM přijata k jednotlivým bodům programu, přičemž jsme povinni odstranit osobní údaje (viz. zákon o ochraně osobních údajů). Takto je výpis usnesení zveřejňován na úřadní desce města a na webových stránkách. Je faktem, že ZM projednává materiály významné pro rozvoj města ( rozpočet, strategie atd. ). Materiály tohoto charakteru je třeba občanům dát k dispozici a budu se snažit co nejdříve toto vyřešit.

4. No a co se týká redaktorské práce Zpravodaje, tak zde je to úplná nula. Jsem sice laik, ale proč zde není např. řádná kronika narození, svateb, úmrtí... (souhlas vám určitě dají skoro všichni). Proč nejsou např. v každém čísle Zpravodaje pravidelné připomínky, náměty, dotazy a problémy obyč. občanů např. vždy ze 2-3 ulic města v každém čísle Zpravodaje nebo z některého sportovního oddílu, kulturního spolku, z podnikatelských cechů, z cestovního ruchu, fabrik, názory úředníků na život ve Vašem městě nebo rubrika co ty na to obyč. občane (např., má dát město naše-vaše-městské pozemky zdarma někomu na golfové hřiště ??). Trochu tu mrtvolu oživte redaktorskou prací, ne jenom opsanými zápisy z RM, ZM, ZŠ, komisí a reklamy..., pravidelnými názory a diskusí no prostě, životem města.
Nešlo by to jinak, vážená redakční rado nebo to neumíte? Vždyť paní šéfka kultury pěkně veršuje a básní, při každé internetové pozvánce na kulturní akce. Potěšili byste nás.

Můj názor: K úrovni Zpravodaje se jistě vyjádří redaktorka.

5. PS. děkuji za skládku u Mušovských jezer, ale už je tam zase. E.

Můj názor: Těší mě Vaše pozitivní reakce. Ale náš odbor životního prostředí pouze postoupil Váš podnět příslušnému úřadu v Pohořelicích. Nic Vám nebrání v tom, zaslat nový podnět přímo do Pohořelic. Jistě to můžeme udělat opět my, ale všiml jsem si, že odpadky jsou v igelitových pytlích a je možné, že na to má příslušná obec nějaký systém. Jistě Vám to rádi vysvětli.

Ještě si dovolím reagovat na příspěvek pana zastupitele Mgr. Jedličky ke zveřejňování pozvánek na jednání zastupitelstva města.Jeho závěr by mohl někdo chápat tak, že se nějaká skupina zastupitelů snažila „vylepšit“ informace o konání zastupitelstva a rada města jim v tom zabránila odstraněním vývěsky na Kostelním náměstí. Skutečnost je taková, že pozvánky na jednání zastupitelstva města obsahují údaje o tom, kdy a kde se koná a jaký je jeho program.Pokud jde o program, ten se oproti dřívější době nyní zveřejňuje podrobně, tj, včetně majetkoprávních bodů. Většinou se jedná o nakládání s majetkem města, tj. prodeje, koupě, směny. Z pozvánky je nyní vždy patrné o jakou nemovitost se konkrétně jedná. S ohledem na zákon o ochraně osobních údajů však nemůžeme zveřejňovat jméno a příjmení ani bydliště fyzických osob, kterým je prodáváno. Pozvánky jsou týden před jednáním zveřejňovány na úřední desce, na webových stránkách města a vylepovány na autobusových zastávkách na ul. Piaristů, Pavlovská u Nádraží a na výlepových plochách města, celkem na deseti místech ve městě. Pokud jde o odstraněné vývěsky, jednalo se o vývěsky politických stran v parčíku na Kostelním náměstí.Byly odstraněny vývěsky všech politických stran tam umístěné, a to z estetických důvodů,

Jiří Večeřa, tajemník Městského úřadu Mikulov
Odpovědět s citací
Starý 11.11.2011, 20:36
Junior Member

Vážený pane Večeřa (Jedlička), předem Vám děkuji za to, že jste si někdo po 25dnech, po dvou urgencích zde na tomto fóru a jedné prosby zaslané emailem všem dotazovaným, našli deset minut času a zapojili se do diskuse. Můj přítel mi bez obalu naznačil, že jste si semnou pěkně vytřel záda a ne jen proto musím reagovat.
Z Vašeho diskusního příspěvku pane Večeřa mi není zcela jasné, zda to co jste zde napsal jako Váš názor, je oficiální vyjádření vrcholového zástupce úřadu města (což by mne uráželo) nebo zda jde jen o příspěvek do diskuse občana města a na oficiální názor a odpovědi funkcionářů a úředníků si musím ještě chvíli počkat, přestože jste při podpisu použil váženého titulu "tajemník Městského úřadu Mikulov". Věřím, že kdyby šlo o oficiální vyjádření, tak by v úvodu zazněla omluvná slova něco v vtom smyslu, že Vaši úředníci i naši funkcionáři jsou zavaleni prací a nemají ani deset minut času na odpovědi na tomto fóru, ale že se určitě dočkám. Na pochvalu za stromky Na Hradbách od pana Matušky, zde reagoval starosta do 37hodin.

Dále Vám "děkuji" za nepatřičné encyklopedické ponaučení, které jste mi udělil. Jelikož jsem usoudila po 14dnech vašeho zarputilého mlčení na tomto fóru, že bude možná pro někoho problém pochopit, že když je za PSANOU větou otazník a pisatel si hned sám neodpověděl, že očekává i odpověď. Proto jsem se snažila své pochybeni napravit již před deseti dny, novým upraveným textem, z kterého bylo více jak patrné, že se nejedná jen o tzv. řečnické otázky, ale že jde o skutečné dotazy s oslovením konkrétních osob, na které očekávám odpovědi. Proto mi nejsou jasné Vaše nemístné úvahy s odvoláváním se na WIKIPEDIE? Věřím, že jste nový upravený text jen přehlédl, protože když mi Vás můj přítel ukazoval, připadal jste mi jako šarmantní a inteligentní muž.
A nyní k položeným otázkám. Když jsem zmiňovala ve svém příspěvku, že včasné a přesné informace poskytnuté občanům snižují dohady a fámy, měla jsem na mysli například i nesrozumitelné a nedostatečné informace vyplývající z zveřejněných usnesení. Já i všichni naši přátelé jsme si po přečtení informace "Úprava tarifu IDS JMK od 1.1.2012" byli přesvědčeni, že se jednalo o změnu poplatku na občana za provoz IDS pro firmu Kordis. Nikoho z nás netušil a nikoho ani nenapadlo, že pod takto podanou informací se skrývá pouhé a prozaické zvýšení ceny jízdenek v MDH v Mikulově. Vím, že zde uvádíte, že se jednalo jen o název materiálu pro ZM, ale příště bude asi lepší v informaci pro občany neuvádět jen název materiálu pro ZM, což je nám všem k ničemu, ale skutečnost a informaci vlastní. Děkuji.

- Kolik kraj šetří zavedením IDS ? Skutečně jsem zde nepředpokládala, že by na Městském úřadě v Mikulově měl někdo z úředníků informace a čas na ekonomické vyhodnocení zavedeného IDS. To se mi zase snažíte něco vnutit. Myslela jsem, že po několikaleté zkušenosti kraje, obdrželi tuto základní informaci ZM, při schvalování sta tisícové dotace na IDS. Pokud ne, myslím si, že se jedná o jeden telefonát nebo o případný dotaz pana Šuli na krajské poradě. Stálé výmluvy na kraj, který vše platí a proto je lepší mlčet, jsou velmi liché. Kraj jenom přerozděluje peníze z našich daní a nynější úpravy a systém IDS pro zdejší obce a města nepřinesl nic převratného. Již v minulosti bylo zcela běžné, že mohly obce dávat připomínky k jízdním řádům, k úpravě spojů atd., prostřednictvím okresu znalého místních poměrů, nyní kraje, ale jízdné bylo levnější a z pracovních spojů nebyly "vyhlídkové" a předražené jízdy po okrese. Proto nemohu věřit ani slovům Vašeho úředníka p. Šuli, který píše ve své analýze "...V rámci výběrového řízení pak zástupci kraje, měst a obcí určili přepravce a to dle návrhu firmy KORDIS JMK spol. s.r.o. Brno na tu kterou linku. Nebylo možno měnit /rušit či zřizovat / linky-spoje". O kterých penězích na dopravu v JmK je zde vlastně řeč, o osobních penězích pana hejtmana nebo o našich daní ? Je Mikulov svéprávné město nebo zde velí Hašek ? Ano, jedná se o řečnické otázky.

- co by se stalo, kdyby Mikulov neplatil, tak jako některé jiné obce? Už to po roce někdo ze zastupitelů ví ? = Jde o konkrétní a legitimní otázku ponechanou bez odpovědi.

- zná někdo mzdy manažerů této firmy? Váš úředník bere 1/3 . Zde mi stačí prozaické ( ano , ne ), výše platů mne nezajímala a nepodsouvejte mi něco, na co jsem se neptala. Takto moje otázka nezní !

Dále k Vašemu osobnímu názoru na podávané nic neříkající informace z jednání ZM. Zde Vám mohu položit jenom další dotaz. Jaké osobní údaje jste měl na mysli u mnou uvedených příkladech, které by mohly být protizákonně zveřejněny při odkazu na Rozpočtové opatření č. 3 k rozpočtu města Mikulova na rok 2011 v předloženém znění, na rozpočtový výhled města Mikulov 2012-2016 v předloženém znění, na výsledky hospodaření příspěvkové organizace G-centrum Mikulov k 30. 6. 2011, na informaci o výši příspěvku na zajištění pečovatelské služby jiným způsobem než prostřednictvím příspěvkové organizace G-centrum a na doplnění platných Zásad prodeje bytů a nebytových prostor v bytových domech ve vlastnictví města Mikulov tak, aby byly v souladu s usnesením k bodu 8/. Atd. a atd....
Nikdo zde po Vás nechtěl rodná čísla a adresy případných kupců městského majetku, jak se mi zde zase snažíte podsouvat a právně zdůvodňovat. Proč nediskutujete k otázkám, tak jak byly položeny a snažíte se o převracení nebo změnu jejich významu? V překladu mi šlo jen o prosbu, aby město zveřejňovalo běžné informace přehledně, ve veřejných médiích.

Na oficiálních a veřejných odpovědích na tomto fóru stále trvám a očekávám je. Děkuji Eva.
Odpovědět s citací
Starý 14.11.2011, 14:02
Michal Solařík Michal Solařík je offline
Junior Member

Dobrý den vážená paní Klepáčová, pokusím se alespoň krátce zareagovat na některé z vašich dotazů a podnětů. Jak správně píšete, ani zastupitelé nemají neustále aktuální a přesné informace o všem, co se ve městě děje a tak Vám prostě nemohou odpovědět na každou otázku a konkrétní odpovědí mnohem lépe znají kompetentní zaměstnanci městského úřadu. Své stanovisko k IDS jsem na tomto fóru již prezentoval. Vždy jsem preferoval naši účast a participaci v systému, protože je to systém společný a konzumovat jeho výhody a při tom se nepodílet na jeho fungování bych nepovažoval za správné. Na druhou stranu se zopakuji, když řeknu, že nás to také samozřejmě opravňuje systém kontrolovat a ptát se na jeho fungování včetně ekonomiky. Předpokládám tedy, že tyto informace dostaneme na jednání zastupitelsva, kde se bude sestavovat rozpočet či odsouhlasovat příspěvek do IDS na následujcí rok.

Zveřejňování informací ze zasedání zastupitelstva.
Plně Vám dávám za pravdu ve Vámi kritizováné publikování usnesení a materiálů z jednání zastupitelstva, kdy se občanům dostávájí informace jako "ZM schvaluje, Rozpočtová opatření č. 3 k rozpočtu města Mikulova na rok 2011 v předloženém znění. ZM schvaluje, Rozpočtový výhled města Mikulov 2012-2016 v předloženém znění." a znění nikde a čtenář se prakticky nedozví, co se to odsouhlasilo. Takových vítek se mi dostává od lidí více.
Zastupitelé v současné době dostávají podklady k jednání i v elektronické podobě (nedostáváme tedy materiály na průklepovém papíře psané přes kopírák ) a je tedy možné, aby byly v zákonné podobě zveřejněny i na webu města pro všechny občany. Proto, jestli to stačí, navrhnu na následujícím jednání zastupitelstva, aby město tyto informace zveřejňovalo například takovou formou, jako to dělá Břeclav: (http://breclav.org/cs/radnice-samosp...na-zasedani-zm).
Myslím si, že současná radnice je lidem otevřená, což dokládá i to, že současný starosta Mikulova je kdykoliv ochotný naslouchat lidem a řešit jejich podněty pro rozvoj města a tak se domnívám, že takové opatření pro zlepšení informovanosti občanů by nemělo být problémem.
Michal Solařík
Odpovědět s citací
Odpovědět

Nástroje tématu Prohledat toto téma
Prohledat toto téma:

Rozšířené vyhledávání
Možnosti zobrazení

Pravidla pro psaní
nemáte povoleno vkládat nové příspěvky
nemáte povoleno vkládat odpovědi
nemáte povoleno vkládat přílohy
nemáte povoleno editovat Vaše příspěvky

vB kód je Zapnuto
Smajlíky jsou Zapnuto
[IMG] tag je Zapnuto
HTML kód je Vypnuto
Přejít do sekce

Zorbazený čas je GMT +1. Aktuání čas je: 16:37.

Běží na vBulletinu® verze 3.6.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.