Mikulov.cz
Registrovat FAQ Seznam uživatelů Kalendář Vyhledat Dnešní příspěvky Označit témata jako přečtená
Starý 23.02.2011, 12:47
členka výboru petice

Post Re: IDS Mikulov - Brno

Dobrý den,

ano, má smysl se ozvat ať už jakoukoli formou. Pro petici jsme se rozhodli, poněvadž je pro všechny nespokojené občany nejjednodušší a nejsnadnějším řešením protestu - přesto však důrazným. Chceme se obrátit s touto peticí na město a BORS s možnostmi a návrhy pro zachování linky (např. zdražení jízdného, omezení provozu pouze na ranní a odpolední spoj,apod.). Petici můžete podepsat v TIC na náměstí. Do dnešního dne se podařilo shromáždit přes 600 podpisů, číslo není zdaleka definitivní. Petice bude k dispozici do konce tohoto týdne.
Linka se má zrušit k 6. březnu 2011.

Prosím, nebuďte lhostejní.

Děkuji za všechny členy petičního výboru

Massowová
Odpovědět s citací
Starý 23.02.2011, 15:34
MM-M MM-M je offline
Junior Member

Defaultní Re: IDS Mikulov - Brno

Citace:
Původně vloženo uživatelem Neregistrovaný(á) Zobrazit příspěvek
Tak teď jsem se v těch zastávkách úplně ztratila :-).
Je to jednoduché:
1.) a) Na ulici 22.dubna (nad sídlištěm) je jedna jediná zastávka, kterou má v JŘ linka 581 (MHD) pod "Mikulov, 22. dubna", ale ostatní (meziměstské) linky mají uvedeno "Mikulov, hl. silnice".
b) Obdobné je to na Bezručově před Konšelema - 581 (MHD) "Mikulov, Bezručova" a 550 "Mikulov, vinný sklep". (Jen pro 550 je ještě druhá stejného názvu v protisměru.)
2.) Na křižovatce ulic Dukelská - Pavlovská s Bezručova - Hliniště jsou osazeny dva označníky a každý s jiným názvem:
- před výjezdem z Dukelské "Mikulov, Dukelská" pro 581 (MHD)
- po vjetí do Hliniště "Mikulov, Hliniště" (550,570,585) + linka 581 2x - ve 14:20 a 14:48 jede v protisměru od průmyslové zóny a pokračuje vpravo na Pavlovskou, přičemž v uvedené časy tam dle JŘ zastavuje v zastávce Dukelská, ale označník před výjezdem z Hliniště není žádný.
3.) u křižovatky ulic Žižkova x Dukelská jsou tři zastávky:
- v Dukelské do/z Mikulova pro 570 "MIkulov, kasárna"
- před výjezdem z Žižkovy pro 581 "Mikulov, Žižkova"

Jde o skutečnost, že v dnešní době, když chce člověk využít nějakou hromadnou dopravu, tak si spojení vyhledá na netu - jenže pro přesné hledání to chce uvést i zastávku - dnes tedy musí pro najití všech spojů odjíždějících (přijíždějících) do naprosto jednoho místa (případně v okruhu cca 10 metrů) hledat dvakrát! Navíc spousta lidí si asi zejména skutečnost pod bodem jedna ani neuvědomuje = dvakrát nehledá čili vhodné spojení se jim nenajde, a buď jedou horším a brblají či jedou raději autem (a příště už jej využijí rovnou).

Milan Majerčík
Odpovědět s citací
Starý 24.02.2011, 10:00
Neregistrovaný(á)

Dobrý den,
s potěšením vám sděluji, že po jednáních s Krajským úřadem a BORS Břeclav bylo rozhodnuto o ponechání vybraných spojů linky 740390 Mikulov-Brno (přímá linka). Spoje budou jezdit od 6.3.2011 z Mikulova: 6.20, 7.50, 10.50, 15.50, 18,35hod, z Brna 6.45, 9.20, 14.50, 16.50, 19.50hod. Děkujeme všem, kteří písemnou formou podpořili snahu o zachování této linky. Ostatními podněty získanými v rámci této akce se budeme dále zabývat.

P.Snášel
odbor dopravy
Odpovědět s citací
Starý 24.02.2011, 14:12
členka petičního výboru

Ani nevíte jak se nám všem ulevilo... Děkujeme všem, kteří svým podpisem podpořili správnou věc. Opravdu jsme nečekali, že budou jezdit i večerní spoje, které budu určitě hojně užívat! A nemyslím, že jenom já.

Zdraví

Massowová, členka petičního výboru proti rušení přímých linek
Odpovědět s citací
Starý 24.02.2011, 19:38
Neregistrovaný(á)

vecerni spoje v 18:35 a 19:50 jedou jako dosud jen v nedeli
Odpovědět s citací
Starý 27.04.2011, 20:54
novotny novotny je offline
Administrator

Analýza dopravní obslužnosti
Attached Files
File Type: pdf AnalyzaDopravniObsluznosti.pdf‎ (54,8 KB, 1555 views)
Odpovědět s citací
Starý 28.04.2011, 14:21
Neregistrovaný(á)

Proč se v souvislosti s IDS neustále objevují jen negativní zprávy? Proč nikdo nevidí, že cestování se ve velké většině případů stalo levnějším, že spoje jezdí častěji a ty, které na sebe mají počkat na sebe opravdu počkají?
ano, zrušit rychlou linku na Brno bylo asi moc, takže vlna nevole se dá pochopit, ale opravdu je nutné aby třeba do Břeclavi jezdil vlak i autobus?
Myslím, že spousta předsudků vůči IDS pramení z nedostatečné informovanosti, tak co třeba zřídit na tomto fóru sekci, kde by se lidé mohli poradit, jakým způsobem je pro ně cestování nejvýhodnější? Určitě to bude lepší než hádky, které se tu občas vedou.

Pěkný den, Jan Sukup
Odpovědět s citací
Starý 28.04.2011, 15:31
MM-M MM-M je offline
Junior Member

Právě jsem si důkladně pročetl celou zprávu o IDS JMK v Mikulově od pana Šuly - osobně (já jeho letitý oponent) naprosto souhlasím s jeho popisem, až na jednu mnou tady ve fóru několikrát uváděnou skutečnost, jíž je nedaření se (mne a mým blízkým) v lince MHD zařazené do IDS JMK koupení zónové přestupní jízdenky. Čímž právě cestující touto linkou zejména na přímý vlakový spoj do Břeclavi místo "okružního" či "vyhlídkového" BUS spoje, nemohli využít finanční výhodnosti zakoupení v MHD jízdenky platné i na následující vlak!!!
Žel Mikulov, byť jej budu mít vždy rád, již není mým (po posledních třech letech nejen) fyzickým, ale (čerstvě) ani právním (trvalým) bydlištěm - velmi rád se tady dozvím, jestli výše mnou opakovaný problém s MHD Mikulov je již napravený, tak jako jestli se připravuje napravení dalších nesmyslností - jimiž jsou různé názvy naprosto totožných či velmi blízkých zastávek MHD a částečně se s ní překrývajících tras ostatních BUS spojů IDS.
PS: Ještě doplním:
1.) Na provozu linky MHD v Mikulově by se dalo asi i ušetřit její organizací - nejezdil by ji jeden vyhrazený BUS (navíc mám pocit, že kvůli bezpečnostním přestávkám jeho řidiče jeden či dva spoje stejně jezdí ještě jiný další), ale různé před výjezdem či po dojezdu na/ze spoje nějaké tzv. meziměstské linky IDS JMK s jednou konečnou v Mikulově! Možná by tímto řešením šlo dokonce dospět k zavedení novinky - několika spojů MHD o víkendu! Osobně si vzpomínám na svá středoškolská léta, kdy jsem musel šlapat (jako mnoho dalších) v neděli večer přes půl Mikulova s těžkou kabelou na BUS vezoucí mne do Brna, kde jsem byl přes týden na intru.
2.) Ve zprávě pana Šuly je zmiňována nějaká stížnost na styl jízdy řidiče BUS IDS JMK - nejen z mé tříleté zkušenosti řidiče TRAM v Praze, takovéto "výkřiky" (byť i někdy zhmotnělé v písemné/elektronické či telefonické stížnosti) většinou anonymních cestujících neberu v potaz, páč toto je vždy subjektivní názor jedince a jinému se zase jistě nelíbí, že spoj jede proti jízdnímu řádu pozdě a buďte si jisti, že při dnešních technických vymoženostech, jako jsou zařízení zaznamenávající minimálně rychlost (u TRAM použití i směrovek, zvonce, světel ...) si překročit povolenou rychlost dovolí jen "blázen".

Last edited by MM-M : 28.04.2011 at 15:54.
Odpovědět s citací
Starý 29.04.2011, 08:34
Neregistrovaný(á)

Vážený pane JUDr.Šulo, to co jsem četl, nemůže být v žádném případě analýza vedoucího Odboru dopravy města Mikulova. Pokud Vám toto žerou zastupitelé, tak se už ničemu nedivím. Přečetl jsem si zde Vaše bláboly a pochopil jsem z nich jediné. Přesto, že IDS zhoršila podmínky veřejné dopravy pro občany města Mikulova, zastupitelé přes dvojitý nesouhlas vedoucího Odboru dopravy, platí příspěvky, aby se kraj na město nerozzlobil a přihrál nám nějakou tu dotaci. To jsme to dopracovali. Mám za to, že zde právník zaměstnaný na úřadě, veřejně pojmenoval a popsal klasickou skrytou korupci, město versus kraj. Nevím, proč okamžitě nesplnil svoji občanskou povinnost a nepodal na zastupitele trestní oznámení?
Pokud budete, pane JUDr. podávat trestní oznámení i na anonym, jak zde vyhrožujete, pozor na podnět a přísudek, při Vašem vzdělání, hrubky na veřejnosti nedělají dobrý dojem.
Dr. voštěp Pospíšil.

Jednotlivé města jakož i obce, pak v rámci připomínkového řízení mohli (Y)...
Odpovědět s citací
Starý 29.04.2011, 19:24
MM-M MM-M je offline
Junior Member

Citace:
Původně vloženo uživatelem Neregistrovaný(á) Zobrazit příspěvek
Proč se v souvislosti s IDS neustále objevují jen negativní zprávy? Proč nikdo nevidí, že cestování se ve velké většině případů stalo levnějším, že spoje jezdí častěji a ty, které na sebe mají počkat na sebe opravdu počkají?
ano, zrušit rychlou linku na Brno bylo asi moc, takže vlna nevole se dá pochopit, ale opravdu je nutné aby třeba do Břeclavi jezdil vlak i autobus?
Myslím, že spousta předsudků vůči IDS pramení z nedostatečné informovanosti, tak co třeba zřídit na tomto fóru sekci, kde by se lidé mohli poradit, jakým způsobem je pro ně cestování nejvýhodnější? Určitě to bude lepší než hádky, které se tu občas vedou.

Pěkný den, Jan Sukup
S tímto také naprosto souhlasím a snažil jsem se to (nejen zde v tomto tématu fóra) několikrát vysvětlit, ale viděl jsem i další (než jen nezařazení do IDS přímého spoje do Brna) problémy - viz. problém s koupí přestupního/zónového jízdného do IDS JMK zařazené MHD Mikulov, což způsobovalo (krom jiného) nevýhodnost plánovaného nejlepšího spojení z Mikulova do Břeclavi! Už je to skutečně napraveno?

Last edited by MM-M : 29.04.2011 at 22:49.
Odpovědět s citací
Odpovědět

Nástroje tématu Prohledat toto téma
Prohledat toto téma:

Rozšířené vyhledávání
Možnosti zobrazení

Pravidla pro psaní
nemáte povoleno vkládat nové příspěvky
nemáte povoleno vkládat odpovědi
nemáte povoleno vkládat přílohy
nemáte povoleno editovat Vaše příspěvky

vB kód je Zapnuto
Smajlíky jsou Zapnuto
[IMG] tag je Zapnuto
HTML kód je Vypnuto
Přejít do sekce

Zorbazený čas je GMT +1. Aktuání čas je: 04:09.

Běží na vBulletinu® verze 3.6.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.