Mikulov.cz
Registrovat FAQ Seznam uživatelů Kalendář Vyhledat Dnešní příspěvky Označit témata jako přečtená
Starý 13.02.2011, 21:39
Kevin Amold

Defaultní IDS Mikulov - Brno

S hrůzou jsem se dočetl že firma BORS ukončuje od března linku Mikulov-Brno. Jde o jediné "normální" spojení, které využívá spousta lidí, ale pravděpodobně ne tolik, aby se bez dotací uživilo. Je ostudné, že se v IDS s žádnou přímou linkou nepočítá. Provozované výletní okružní trasy jsou jistě úžasným zážitkem pro každodenní cestovatele za prací. Tři hodiny strávené denně ve smrdutém autobusu, je báječně strávený čas. Na co tu je přímá rychlá silnice, která se asi brzy změní dokonce v dálnici, když se nevyužívá?
Doufám, že mikulovští zastupitelé budou v zájmu zachování linky, popřípradě i za navýšení počtu spojů, energicky jednat.
Odpovědět s citací
Starý 14.02.2011, 19:50
Neregistrovaný(á)

Talking Re: IDS Mikulov - Brno

Citace:
Původně vloženo uživatelem Kevin Amold Zobrazit příspěvek
S hrůzou jsem se dočetl že firma BORS ukončuje od března linku Mikulov-Brno. Jde o jediné "normální" spojení, které využívá spousta lidí, ale pravděpodobně ne tolik, aby se bez dotací uživilo. Je ostudné, že se v IDS s žádnou přímou linkou nepočítá. Provozované výletní okružní trasy jsou jistě úžasným zážitkem pro každodenní cestovatele za prací. Tři hodiny strávené denně ve smrdutém autobusu, je báječně strávený čas. Na co tu je přímá rychlá silnice, která se asi brzy změní dokonce v dálnici, když se nevyužívá?
Doufám, že mikulovští zastupitelé budou v zájmu zachování linky, popřípradě i za navýšení počtu spojů, energicky jednat.
Chachachaáááá,prej oufám, že mikulovští zastupitelé budou v zájmu zachování linky, popřípradě i za navýšení počtu spojů, energicky jednat.
Hahahá,jedině když jde o pozemky a Thermal Pasohlávky.
Odpovědět s citací
Starý 15.02.2011, 22:45
Vojtěch Jedlička Vojtěch Jedlička je offline
Junior Member

Defaultní Re: IDS Mikulov - Brno

Na prosincovém zasedání zastupitelstva viz.:

http://www.mikulov.cz/digitalAssets/...0122110100.pdf

byl pod bodem č.5. projednáván dodatek ke smlouvě města se společností zajišťující IDS o navýšení každoročního příspěvku města (ve stotisícovém řádu).

Na toto veřejné zasedání byl pozván i zástupce zmiňované společnosti, aby se vyjádřil ke stížnostem občanů. Bohužel zasedání se za veřejnost zúčastnil jen jeden občan. Hlasování dopadlo, tak že 16 zastupitelů odsouhlasilo navýšení dotace bez jakýchkoliv podmínek. Osobně jsem zastával názor, že IDS byl vytvořen od stolu bez ohledu na každodenní potřeby většiny občanů, takže je třeba přinutit jeho prvozovatele jednat a dodatek nepřijmout. Byl jsem tedy mezi těmi devíti zastupiteli, kteří pro něj nehlasovali.

Problematice se věnuje následující článek (což asi víte):
http://zpravodajmikulov.cz/index.php?a=220

V tuto chvíli je důležité odboru dopravy doručit co nejvíce podnětů (stížností), aby existovaly konkrétní důvody pro komunikaci s provozovatelem IDS, který přislíbil účinné řešení. Pro Vaše podněty můžete využít následující formulář:
http://zpravodajmikulov.cz/upload/Fo...ar_IDS_JMK.php

Doufám, že bude odborem dopravy využit i Váš podnět učiněný prostřednictvím tohoto fóra. Mě samotného by zrušení přímého rychlého spoje do Brna velmi mrzelo, neboť jsem ho využil nesčetněkrát.
Odpovědět s citací
Starý 16.02.2011, 13:36
Neregistrovaný(á)

O zrušení této linky bylo město Mikulov informováno provozovatelem linky BORS Břeclav a.s., Bratislavská 26, Břeclav. Provozovatel linky zdůvodňuje své rozhodnutí tím, že spoje nejsou cestujícími využívány na takové úrovni, aby pokryly náklady spojené s provozem linky. Linka byla provozována na komerčním základě a provozovatel v řádném termínu změn jízdních řádů podal Krajskému úřadu JmK žádost o zrušení jízdního řádu na této lince. Město Mikulov v případě řešení linek povolovaných Krajským úřadem (mimo městskou dopravu Mikulov), rozhodnutí dopravce nemá možnost zvrátit. Provoz na této lince není spolufinancován z prostředků veřejných rozpočtů, tedy ani z IDS, proto nelze provozovatele přinutit k dalšímu provozu. Schválení nebo neschválení finančního příspěvku na standard dopravní obslužnosti v rámci IDS JMK nemá na rušení této linky žádný vliv. Město Mikulov bude intenzivně jednat s Krajským úřadem Jihomoravského kraje o možnosti zavedení obdobné linky v rámci IDS JmK. Odbor dopravy Vám doporučuje využití ankety zveřejněné ve Zpravodaji města Mikulov na vyjádření Vašich názorů a vznesení požadavků na zabezpečení dopravní obslužnosti. Vaše podněty budou využity při jednání s KÚ JmK.

Peter Snášel
odbor dopravy
Odpovědět s citací
Starý 17.02.2011, 22:14
Neregistrovaný(á)

Vážení, možná díky mému poslední tři roky malému výskytu v Mikulově (jenž je stále mým TB) pohrdnete mými názory, ale páč hromadná doprava mne zajímá půlku života, rád ji využívám (pokud nepřevážím něco rozměrnějšího) a v neposlední řadě mne už ty poslední tři roky živý (byť až v Praze), tak to zkusím.
IDS JMK má několik chyb:
1.) Ze zkušenosti své, příbuzných a známých vím, že nefunguje integrované jízdné na nejrychlejším spojení na Břeclav - obhajované v odkazovaném článku http://zpravodajmikulov.cz/index.php?a=220 "Také autobusové linky na Břeclav byly zastupiteli kritizovány jako časově příliš zdlouhavé. Podle pracovníka odboru dopravy Petera Snášela je to proto, že v systému je páteřní a nejrychlejší linkou na Břeclav vlak. „Filozofií tohoto systému je, že lidé mají využívat všechny typy spojení. Proto tam, kam vede přímý vlakový spoj není zavedena přímá autobusová linka. Železniční doprava je preferována jako základní,“ vysvětlil Snášel."
Jde totiž o skutečnost, že vlak S8 staví "pod" Mikulovem, zatímco BUS 570 jím projíždí. Ano existuje sice tzv. MHD Mikulov jezdící již přes dva roky v IDS JMK pod číslem 581, kterou na ten vlak do Břeclavi (ale potažmo, již nějaký čas, i na druhou stranu do Znojma, případně BUS linky 105, 174, 540, které Mikulova moc neprojíždějí tak linka 585 - ta alespoň při příjezdu jej dokonce objede kolem Pošty, Pavlovskou, Hliništěm, Gagarinovou, 22. dubna ) může člověk dojet i z opačného konce Mikulova.
Jenže je tu jeden nemalý problém v užití linky 581, jímž IDS JMK ztrácí jednu podstatnou výhodu: Pokusil se někdo z Vás či Vašich blízkých v ní koupit od řidiče alespoň jednou, během těch víc jak dvou let, přestupní (více zónovou) jízdenku? Mně a mým blízkým se to dosud na nesčetný pokus nepodařilo! A to jsem si již dvakrát stěžoval na KORDIS - organizátora IDS JMK! No ještě, že alespoň v opačném směru - při příjezdu do Mikulova jízdenky IDS JMK na něž jsem akorát přijel já či mí blízcí řidič linky 581 uznává.
2.) Osobně mi třeba tolik nechybí přímá BUS linka IDS JMK do Brna, jako to, že žádná nejede přes "přehradu" - ať, v případě dostatečné kapacity linek IDS JMK 104 a 108 jedoucích mezi Pohořelicemi a Brnem přímo po R52, klidně končí v Pohořelicích - když tam bude přestup garantovaný, tak 5 minut mne (a snad nikoho dalšího) nezabije.
Nejvíc by se mi zamlouvalo, aby to spojení BUS Pohořelice (ať již s či bez přestupu) bylo v půli intervalu spojení BUS+VLAK přes Šakvice - nejen ze svých zkušeností vím, že největší časové prodlevy při dojíždění hromadnou dopravou jsou před či po pracovní době či vyučování - páč interval u mezi městských spojů je málo kdy kratší než hodinový. Možnost skloubení (respektive výběru) z více časově/délkově obdobných tras mezi sebou vhodně proložených tyto prodlevy může velmi dobře minimalizovat!
3.) Jako velký problém vnímám, že přestupní body jsou nedostatečně vybaveny přístřešky - např. nádraží v Mikulově je nemá ani na nástupišti natož u BUS zastávek před budovou - takže při slejváku tam dokáže člověk během jednoho přestupu hned dvakrát promoknout! Poté se nedivým, že lidé raději za větší peníze a hrozbu zničení aut v nesčetných výmolech raději jezdí vlastními vozidly.
4.) Když si chci pomocí jakéhokoliv www vyhledávače najít spojení, tak mám problém s názvy zastávek Mikulov, Bezručova (581) / Mikulov, vinný sklep (550) či Mikulov, 22. dubna (581) / Mikulov, hl. silnice (všechny ostatní linky). Mně je alespoň známý - jednou zadám ten a podruhé onen a pak si z nalezených možných spojení vyberu, ale většině lidí neznalých této záludnosti "se nenajde" po první zadané možnosti vhodné spojení a raději jedou autem či minimálně nadávají na nepraktičnost IDS JMK!

Závěrem musím alespoň krátce vyjádřit, že se mi velmi líbí, jak se zavedením IDS JMK kolem Mikulova přibylo nesčetně přímých BUS spojů do/z Hustopečí (540), Velkých Pavlovic přes Rakvice/Zaječí (550) i dalších míst, kam před třemi lety nejezdily přímé spoje vůbec či velmi sporadicky - a znal jsem několikero lidí, co roky dojížděli tam či nazpět za prací. A za tu rozšířenou nabídku spojů rozhodně může právě IDS slučující veřejné prostředky měst a obcí s těmi krajskými, omezující zbytečné souběhy (díky tomu) nevytížených spojů, čímž se těmi financemi snaží neplýtvat. A dle mne to zvýhodněné jízdné za nějaký případný přestup navíc klidně stojí. Zejména, když se viditelně obnovuje vozový park vozidel, často nově "přívětivých" k lidem méně pohyblivým či s kočárkem atd.

Milan Majerčík
Odpovědět s citací
Starý 18.02.2011, 06:07
Neregistrovaný(á)

Dovolím si ještě rozpracovat 4. bod mého včerejšího příspěvku na:
4. a) Již uvedené naprosto totožné zastávky s jedním označníkem mající dva různé názvy - Mikulov, Bezručova (581/MHD) / Mikulov, vinný sklep (550) či Mikulov, 22. dubna (581/MHD) / Mikulov, hl. silnice (ostatní linky) jistě způsobují problémy při vyhledávání spojení pomocí různých www vyhledávačů.
4. b) Více pro praxi (nikoliv však historicky) nelogicky různých názvů mívá také několik zastávek u jedné křižovatky - což také (jako v předchozích případech) znepříjemňuje orientaci cestujícím:
- Hliniště (585 - na začátku stejnojmenné ulice po příjezdu z Valtic ve směru Gagarinova a nádraží = doplňuje MHD/581) a Dukelská (570 a 581 - na konci stejnojmenné ulice ve směru od severu k nádraží).
V JŘ linky 581/MHD je navíc několikrát (2x - ve 14:20 a 14:48) uvedena zastávka "Dukelská" a přitom BUS nezastavuje u právě popsaného označníku, ale na konci ulice Hliniště = naproti stejnojmenné zastávky!!! Nemá snad ani cenu se zmiňovat, že fyzicky tato zastávka dosud ani neexistuje.
- Žižkova (MHD/581) a kasárna (570)

Musím se ptát, jestli je dobré trvat na uvedených historickým vývojem vzniklých odlišných názvů zastávek či hledat vhodné logičtější řešení usnadňující jejich praktické užití?
Osobně nejvhodnějším vidím:
a) sjednotit různé názvy naprosto fyzicky totožných zastávek
b) - v JŘ MHD/581 i fyzickým vyznačením doplnit zastávku Hliniště ve stejnojmenné ulici před křižovatkou (nyní využívané spoji ve 14:20 a 14:48.
- Zastávku Mikulov, kasárna ve směru na příjezdu upravit (zřídit v ní zastávkový záliv a osadit jí přístřeškem) a nechat v ní stanicovat krom nynější linky 570 i linku MHD/581, jejíž dosavadní zastávka Žižkova (nacházející se u oné křižovatky) by měla být nejlépe přesunuta proti směru jízdy cca do středu vzdálenosti mezi tu její novou "kasárna" a předcházející "Bezručova".

Milan Majerčík

PS: Ještě občas přemýšlím nad možností vzniku zastávky - respektive dvou protisměrných nesoucích název Amfiteátr či Jeskyně, kterou by obsluhovaly již existující spoje linek 581 a 585.
Odpovědět s citací
Starý 18.02.2011, 07:08
Vojtěch Jedlička Vojtěch Jedlička je offline
Junior Member

Dobrý den pane Majerčíku,

kdy jste byl v kontaktu s KORDISem ve věci nemožnosti zakoupení vícezónové jízdenky ve spoji 581?

Děkuji Vám za odpověď
Odpovědět s citací
Starý 19.02.2011, 08:02
Neregistrovaný(á)

Děkuji za projevený zájem a odpovídám.
Naposledy jsem si fa KORDIS na nemožnost koupení více zónové jízdenky v BUS 581 stěžoval telefonicky cca před měsícem a poprvé pomocí (několikrát vzájemně vyměněné) mailové korespondence cca rok před tím.

Milan Majerčík
Odpovědět s citací
Starý 23.02.2011, 06:26
Neregistrovaný(á)

Tak teď jsem se v těch zastávkách úplně ztratila :-). jak to teda nakonec bude s expresníma linkama do Brna. S konečnou platností od 1.3. končí? Upřímně lituji denně dojíždějící studenty a pracující směr Brno-Mikulov. Na Břeclavském deníku jsem se dočetla o nějaké petici. Má to smysl? A kde s k ní dostat. Určitě bychom ji podepsali celá rodina. Díky
Odpovědět s citací
Starý 23.02.2011, 12:41
Neregistrovaný(á)

Exclamation Re: IDS Mikulov - Brno

BORS, a.s. podle nejnovějších informací má ukončit provoz linky od 6. března.
NIKDE SE TO NEMOHLI OBČANÉ UŽÍVAJÍCÍ TUTO LINKU DOZVĚDĚT - JSEM Z BRNA, JEZDÍM DENNĚ DO MIKULOVA A DOZVĚDĚLA JSEM SE TO AŽ POSLEDNÍ TÝDEN NÁHODOU Z HOVORU CESTUJÍCÍCH. JE AŽ S PODIVEM, PROČ S TÍM MĚSTO NIC NEUDĚLÁ, PRO KAŽDODENNÍ DOPRAVU BRNO-MIKULOV A ZPĚT JE TRASA IDS - JMK NAPROSTO NEVYHOVUJÍCÍ.

DOUFÁM, ŽE SE TO NĚJAK VYŘEŠÍ, ZÁVISÍ NA TOM TAKŘKA CELÝ MŮJ PRACOVNÍ PROCES.
Odpovědět s citací
Odpovědět

Nástroje tématu Prohledat toto téma
Prohledat toto téma:

Rozšířené vyhledávání
Možnosti zobrazení

Pravidla pro psaní
nemáte povoleno vkládat nové příspěvky
nemáte povoleno vkládat odpovědi
nemáte povoleno vkládat přílohy
nemáte povoleno editovat Vaše příspěvky

vB kód je Zapnuto
Smajlíky jsou Zapnuto
[IMG] tag je Zapnuto
HTML kód je Vypnuto
Přejít do sekce

Zorbazený čas je GMT +1. Aktuání čas je: 22:13.

Běží na vBulletinu® verze 3.6.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.