Mikulov.cz
Registrovat FAQ Seznam uživatelů Kalendář Vyhledat Dnešní příspěvky Označit témata jako přečtená
Starý 14.11.2011, 14:18
Vojtěch Jedlička Vojtěch Jedlička je offline
Junior Member

Defaultní Re: Voda pro veřejnost

Způsob jakým jsou informování o zastupitelstvu města občané v Břeclavi i v jiných městech by nám měl být jistě inspirací a já osobně budu vždy pro to aby tyto informace byly v co nejlepší podobě přístupné občanům. Jen tak může být účinně vykonávána veřejná kontrola ze strany voličů. Rád se tedy připojím k uvedené iniciativě kolegy Solaříka.

Vojtěch Jedlička
Odpovědět s citací
Starý 14.11.2011, 15:51
novotny novotny je offline
Administrator

Vážená paní Klepáčová,

rozhodně jsem neměl v úmyslu se Vás svým vyjádřením dotknout nebo Vás „nepatřičně“ poučovat a už vůbec ne Vám cokoli vnutit. Prostě jsem vyjádřil svůj názor a to je vše. Pokud se tak neúmyslně stalo, omlouvám se Vám.
Je možné, že jsem správně nepochopil Vaše dotazy, ale to se při této formě diskuse stává. Je otázkou, zda se o diskusi vůbec jedná, když spolu mají veřejně komunikovat anonymní osoba a osoba neanonymní.
Nyní k Vašim posledním dotazům:
1. Pokud jde o lepší informovanost občanů o věcech, které projednává zastupitelstvo, již jsem Vám psal, že se budu snažit informovanost zlepšit prostřednictvím webových stránek města. Věc jsem projednal s informatikem a bude třeba provést některé úpravy, tj. začlenit tyto informace do struktury stránek. To provede autor a správce stránek spol. SYMBIO. Chci, aby informace byly zveřejněny poprvé k prosincovému zasedání zastupitelstva (14.12.2011). Máte pravdu, že názvy jednotlivých bodů jednání zastupitelstva nejsou někdy konkrétní. Proto jsem uložil úřadníkům, aby nazývaly materiály, pokud možno tak, aby z názvu bylo zřejmé i laické veřejnosti co bude projednáváno.
2. V příkladech bodů jednání ZM, Vámi uváděných, nebyly obsaženy osobní údaje. V těchto a podobných případech bude dále postupováno dle předchozí odpovědi.
3. Platy manažerů společnosti KORDIS JMK, spol.s.r.o. neznám.
4. Dotazy na IDS posoudí odbor dopravy, případně zašle dotaz Jm kraji a spol. KORDIS JMK.

Jiří Večeřa, tajemník Městského úřadu Mikulov
Odpovědět s citací
Starý 18.11.2011, 13:02
Eva Klepáčová 1 Eva Klepáčová 1 je offline
Junior Member

Dobrý den vážení zastupitelé a pane tajemníku, byla jsem potěšena, že jste zareagovali na některé moje připomínky a náměty. Osobně mi ke spokojenosti bude stačit, když svojí provokací trochu napomůžu k otevření radnice v Mikulově občanům. Možná jsou moje ambice vysoké, ale zatím mám z toho docela dobrý pocit.
Když se podíváte například na počítadlo jen u tohoto tématu, je zde již více, jak 1200 zobrazení z čehož je zřejmé, že občané města mají skutečný zájem o informace a diskusi s radnicí. Proto je mi velmi líto, že jsme zde zůstali s p. Matuškou sami. Přemluvte p. tajemníku radní, aby zrušili nová nesmyslná pravidla, která brání otevřené diskusi, a připravuje radu o jedinečnou zpětnou vazbu. Lidé pohybující se stále kolem funkcionářů a vedoucích úředníků města spíše inklinují k pochlebování a tito představitelé po určité době ztrácí realitu a lidový přehled potřeb a nálady občanů. Již jsem zde jednou poukázala na jeden televizní pořad ČT24 Hyde park, kde vystupují politici i jiné celebrity a nikdo z nich se nepozastavuje nad tím, že pod dotazem je podepsán např. Jiří z Poděbrad. Osobně, kdybych byla rodačka Vašeho města, nevím, zda bych tak otevřeně diskutovala, ale úplný anonym zase nejsem, jmenuji se tak. V Mikulově je matrika tak malá, že někdo ješitný a chytlavý by si mohl splést upřímnost s urážkami nebo drzostí, no a následky tohoto hlupáka si každý dovede představit. I můj přítel je přesvědčen, že takto otevřeně mohu diskutovat v Brně v mém rodišti, ale ne na malém městě, kdo ví proč? Lidé jsou různí, na Vaši radnici jsou někteří úředníci nervózní a údajně i zde byly pokusy zjistit moji identitu. Pokud mi dotyčná nelhala, tak proč asi?
Omluvu jsem, pane tajemníku neočekávala i přesto děkuji. Pro všechny bude příjemnější a užitečnější zaplnit tyto stránky dotazy, informacemi a názory než mojí nebo Vaší ješitností a následnými omluvami. Určitě jsem i já nejednou vědomě přestřelila, ale to jen proto, abych vyprovokovala diskusi zde a donutila funkcionáře zveřejňovat informace o rozhodování volených ve městě.
Před Břeclaví a jejich způsobu podávání informací např. z jednání ZM je třeba smeknout. Ještě k tomu tak přidat zápisy z komisí a výborů a bude to dokonalé. Břeclav na netu podává přehledné a velmi seriozně zpracované informace, včetně uvedení jmen a města bez dalších identifikace, což zákon nezakazuje a tím, jednání představitelů města max. zprůhledňuje a tak to má být. Všechny informace např. o prodejci i kupci nemovitostí, jsou stejně ze zákona veřejné na KÚ, tak proč nějaké tajnosti a tím vyrábět spekulace, když to jinde jde a nemají s tím problém. Věříme, že se nemají volení nebo případní kupci, za co stydět. Docela mne také mrzí, že k těmto tématům nemá více zastupitelů co říci a hlavně oslovení by to měli cítit jako povinnost nebo ať si znova přečtou slib ZM. (co na to p. radní Leskovjanová, p.Žišková nebo p. místostarosta Kulhavý. Na reakci od starosty si již ambice nedělám, ten diskutuje asi jen o nějaké to patro výš.)

Trochu zde zapadla diskuse o kvalitě Zpravodaje. Pro střední a starší generaci jde v mnoha případech o jediné pojítko s úřadem a městem. Z toho by měli vycházet redaktoři i město, které tyto informace platí. Vám všem odpovědným se úroveň a způsob podávání informací líbí? Názor mnoha lidí je; reklamy zdražit, je jich dost (v TV, ve schránkách...) a už začínají být ve Zpravodaji stejně nepřehledné a přidat více informací z radnice, ZM, RM a z běžného života města.

Hromadnou dopravu směrem na Brno i Břeclav každý den využívám jak soukromě tak i pracovně. Nevím, který zastupitel může toto říci, ještě jsem tam nikoho znich nezahlédla. Nový systém IDS mi zhoršil pohodu cestování tak o 20-30% včetně ceny. Částečným zrušením přímých spojů si pro mne musel nejednou přijet přítel k navazujícímu spoji, který mi ujel z důvodu krátké objížďky nebo ucpané silnice u základního spoje.
Na některé odpovědi stále čekám. Eva
Odpovědět s citací
Odpovědět

Nástroje tématu Prohledat toto téma
Prohledat toto téma:

Rozšířené vyhledávání
Možnosti zobrazení

Pravidla pro psaní
nemáte povoleno vkládat nové příspěvky
nemáte povoleno vkládat odpovědi
nemáte povoleno vkládat přílohy
nemáte povoleno editovat Vaše příspěvky

vB kód je Zapnuto
Smajlíky jsou Zapnuto
[IMG] tag je Zapnuto
HTML kód je Vypnuto
Přejít do sekce

Zorbazený čas je GMT +1. Aktuání čas je: 04:03.

Běží na vBulletinu® verze 3.6.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.