Mikulov.cz
Registrovat FAQ Seznam uživatelů Kalendář Vyhledat Dnešní příspěvky Označit témata jako přečtená
Starý 12.07.2011, 11:06
Eva Klepáčová 1 Eva Klepáčová 1 je offline
Junior Member

Defaultní dotaz

Tak a máte konečně klid, už jste to vážení radní dokázali. Umlčeli jste zde oboustranně prospěšnou diskusi, aniž byste odpověděli na některé zde již dříve položené otázky. Nyní za celý měsíc diskuse zde, máte jeden strom a kohouty, což zastupitelům ani vlastně nepatří.
Pravděpodobně na základě kritiky paní Blažkové a údajně z důvodu nevyhovující identifikace pisatelů vyrušujících úředníky a volené, rada města změnila podmínky diskuse a provozu tohoto diskusního fóra. Na místo toho, aby radní vyřešili a odpověděli voličům, proč jsou například někteří zastupitelé nepsavci, proč úředníci ani funkcionáři i když jsou přímo osloveni, neodpovídají na slušně položené otázky, rozhodnou raději na návrh tajemníka o nových nesmyslných pravidlech a tím i o umlčení diskuse zde. K jednomu tématu se zde vyjadřovaly i desítky občanů, kteří a ne jenom oni (za brouzdají sem i občané nepsavci), očekávali na tomto VEŘEJNÉM fóru, uvolněnou veřejnou diskusi a hlavně veřejné, včasné a pravdivé odpovědi. Nevím proč bych měla dávat nějakému úředníkovi svoje soukromé tel. číslo nebo emailovou adresu, dá mi on svoje, abych mu mohla po pracovní době zavolat nebo psát domů? Vaše nařízení je popření významu fóra, jako moderního diskusního prostředku. Běžně se pojem fórum vykládá jako nějaké místo pro svobodnou a obousměrnou veřejnou diskusi. Pokud bych měla zájem o soukromou diskusi, nebudu psát sem, vezmu si dovolenou a navštívím Vás nebo si najdu tel. úředníka nebo využiji emailovou adresu z úvodní stránky města.
Nemohli byste zde odpovědět aspoň na staré otázky, které byly položeny ještě před kuratelou nových pravidel? To by bylo fér, ne? Dala jsem si tu práci a opsala jsem zde některé zajímavé otázky, na které bychom všichni rádi znali odpovědi. Neshledala jsem na nich nic závadného, tak nevím, proč bychom na ně nemohli znát odpovědi. Prosím o veřejné odpovědi !!!

IDS : Věděl někdo ze zastupitelů, jak funguje a hospodaří firma KORDIS s penězi přispívatelů, před schválením dalších finančních prostředků z rozpočtu města?
Proč nevzali zastupitelé v potaz dvojí nesouhlas vedoucího Odboru dopravy, tak jak to popisuje JUDr. Šula ve své analýze? Šlo o účelové hlasování (skrytou korupci kraje) z důvodu očekávané dotace z kraje, jak popisuje také JUDr. Šula nebo šlo o "zlepšení" dopravy, jak to prezentují někteří zastupitelé, kteří ve v. dopravě nepracují a nevyužívají ji?
Proč naši zastupitelé s využitím platformy kraje (jak popisuje ing. Solařík) ještě před prvním rozhodnutím o začlenění města a celého regionu do IDS (2004-2010), nikoho předem neoslovili a neinformovali uživatele veřejné dopravy včetně řidičů o připravovaných změnách?
Proč zastupitelé a Odbor dopravy již tehdy s předstihem nepořádali různé informační a dotazové ankety, neinformovali občany o důsledcích vstupu a rozšíření IDS a nepožadovali jejich názory a připomínky před svým rozhodnutím?
Jak se má občan orientovat a komu věřit? Vám zastupitelům, kteří nedokonalý systém obhajujete nebo odborníkovi, vedoucímu odboru dopravy, JUDr. Šulovi?
Výše poplatku byla stanovena na období zavádění systému, nebo jde již o pevnou a neměnnou částku určenou jen pro údržbu nebo další rozvoj systému IDS?
Kordis dnes zaměstnává cca. 35 lidí a nejde o příspěvkovou organizaci, s.r.o. běžně tvoří zisk, jak bude zisk rozdělován??
Šetří již zavedením systému kraj a co by se stalo, kdyby naše město neplatilo tak, jako mnohé obce v kraji?

LOKALITA HLINIŠTĚ: kdo je prosím objednatel projektu, který je zadán u ing. arch. Mackrleho a kdo konkrétní se podepsal pod objednávku/smlouvu? Ptám se jen kvůli tomu, abych znal kompetentní osobu, které se můžu ptát, zda vše probíhá či nikoliv?
Zajímá mne, zda je na to sepsána nějaká smlouva a závazný termín, aby se nestalo, že pan architekt to nedodá v potřebném terminu a celá věc se zase neúnosně povleče

KŘIŽOVATKA: Žádáme Vás o zveřejnění závěrů samosprávy na tomto fóru k nepovolenému parkovišti před penzionem EURO a k EVIDENTNÍMU záboru veřejné zeleně, jak přislíbil p. Snášel.

POULIČNÍ OSVĚTLENÍ: Můžete zde odpovědně napsat, kdo za město kontroluje, zda práce od firmy TEDOS byla vůbec provedena, jaká je její kvalita nebo zda nebyla jen účtována (od ošetření zeleně, staveb, osvětlení atd.)? Kdo práci odborně a odpovědně přebírá a HLAVNĚ, kdo je za vše na městě odpovědný? Existuje takový člověk?
Nakupuje Mikulov jako velkoodběratel el. energii v pravý čas, od vhodného distributora, pomocí tendrů, třeba i po dohodě s obcemi v regionu?

A jitra jsou zde tichá. Kde je odvaha všech zastupitelů a úředníků? Budete nás potřebovat až před volbami ? Co na to zakladatelka tohoto fóra p. PhDr. Žišková? Proč nikdo neoponuje p. Klaškové nebo neodpovídá na nezodpovězené otázky zde? Nevím, zda lze vůbec slušně popsat Vaše chování, tak aby mne administrátor nevymazal. To si snad volič ani nezaslouží nebo vlastně ano!

Ťuky, ťuky, ťuk, dobrý den pane starosto, jste tam nebo na dovolené? To mlčení celého úřadu i zastupitelů je zarážející. Když přehlédnete můj i sloh paní Klaškové a přihlédnete k obsahu, tak by mne zajímal Váš názor na tyto příspěvky a na diskusi zde. Určitě by a nejenom mě, zajímaly odpovědi na položené otázky zde. Můžete je považovat za mnou položené otázky na základě nových pravidel. Na celostátním programu ČT24, běží zajímavý pořad ?Hyde park?, kde probíhá diskuse, na základě dotazů podepsaných např. Eva, nevadí to moderátorce ani váženým osobám ve studiu a u nás je obdobná diskuse stále problémem. Proč ?
Eva Klepáčová -
Odpovědět s citací
Starý 13.07.2011, 22:18
Jaroslav Cimerman Jaroslav Cimerman je offline
Junior Member

Defaultní Re: dotaz

Fórum byl veřejný prostor ve středu starověkého římského města. Nejznámějším je Forum Romanum v Římě. Za období Principátu se v Římě vyvinul nový typ fóra – tzv. císařské fórum. Tato fóra nechávali stavět jednotliví císařové jako centra své moci, politického života a administrativy. Na jedné straně byl hlavní vchod a na druhé chrám zasvěcený císařovu soukromému ochrannému božstvu.
Odpovědět s citací
Starý 14.07.2011, 14:00
ziskova ziskova je offline
Junior Member

Dobrý den paní Klepáčová,

chtěla bych reagovat na Váš kritický příspěvek a hlavně na Vaši otázku, kterou jste mi položila. Samozřejmě, že mě současný stav diskuzního fóra velmi mrzí.

Úroveň a transparentnost veřejné diskuze v našem městě mi nebyla a není lhostejná, proto dávám Vám i ostatním občanům k dispozici svou e-mailovou adresu - ilona@ziskova.cz. Můžete na ni směřovat libovolné dotazy týkající se života v našem městě a nemusíte uvádět svou totožnost. Vaše otázky předložím na fóru svým jménem a předpokládám, že mi jako zastupitelce bude odpovězeno.

Domnívám se, že rozhodnutí rady, které ve svém příspěvku kritizujete, je krokem zpět, protože ač bylo forum anonymní, příspěvky a dotazy občanů byly kultivované a zásahy administrátora ojedinělé.

Mohu Vám slíbit, že v brzké době vznikne nová komunikační platforma, která bude sloužit občanům k diskuzi o věcech, které je trápí, přičemž mohou zůstat v anonymitě.

Přeji pohodový den, Ilona Žišková Vágnerová.
Odpovědět s citací
Starý 18.07.2011, 11:53
Junior Member

Přesně tak, jak jsem si to myslela, tady je mrtvo a na Kocourkově ožila diskuse hloupých kecek. Děkuji paní Žišková za reakci. Pokud budete mít náladu, požádejte o odpověď na položené otázky, uvidíme zda to bude fungovat aspoň zastupitelům. Děkuji Klepáčová
Odpovědět s citací
Starý 01.08.2011, 14:18
Junior Member

Defaultní konec

18.7.2011 e-mail
Dobrý den p. Klepáčová. Nejsem na dovolené a mám poměrně hodně práce. Velmi rád si však na Vás udělám čas a všechna témata s Vámi osobně proberu. Jen mi prosím sdělte kdy a kde by Vám to vyhovovalo. Rostislav Koštial.

27. 7. 2011 odpověď
Vážený pane starosto, chvíli jsem čekala, abych Vás nechala vydechnout. Dlouho jsem váhala, zda Vám mám vůbec odpovídat. Jsem velmi potěšena a vážím si Vaší nabídky, ale přijmout ji nemohu. Za posledních čtrnáct dní, mě potkávalo mnoho i neznámých lidí, kteří mi děkovali za převzetí jejich otázek a ještě více lidí, kteří tvrdili, že čekají na odpovědi. Jelikož z nich 90% ani neznám a získané odpovědi bych jim nemohla sdělit, nemohu Vaši nabídku akceptovat. I kdyby tomu tak nebylo, nepřišla bych. Nemám zájem o popularitu a o diskusi s Vámi ani s nikým z úřadu. Pokud je problém seriozně a veřejně odpovědět, přežiji to a myslím, že i ostatní. Děkuji Klepáčová

Epilog:
omluvám se přátelé, já se snažila a víc po mě už nemůžete chtít. Nabídku na osobní schůzku, kdykoliv a kdekoliv s p. starostou jsem musela, jak uznáte odmítnout. Můj přítel, který v Mikulově žije přes 25let nemá žádné pochopení pro můj zájem o dění ve městě ve kterém s ním pobývám již dva roky. Přijaté rande by naše soužití asi vážně pošramotilo. Všechna témata nebyla moje a všem také nerozumím, já chtěla jen někomu pomoct. Vaše - naše radnice v Mikulově je uzavřena sama pro sebe a žádných odpovědí na fóru k tomuto určeném se nikdo asi nedočká. 25zastupitelů a úředníci zarputile mlčí, předvolební sliby o otevřenosti a transparentnosti radnice jsou ty tam. Starosta, který měl odpovědi úředníků možná jen zkontrolovat, mi píše, že má poměrně dost práce a na občany a jejich otázky už mu čas moc nezbývá. Možná až před volbami. Já zde končím, přestože jsem splnila všechny nové podmínky a pravidla městské rady, zvolila jsem si i způsob komunikace, nebylo mi to nic platné, ani starosta nerespektuje usnesení rady. Ahoj Eva
Odpovědět s citací
Starý 10.08.2011, 10:45
novotny novotny je offline
Administrator

Dotazy paní Evy Klepáčové jsem se pokusil přehledně seřadit a vyžádal si odpovědi nebo vyjádření jednotlivých úředníků zabývajících se danou problematikou. K níže uvedeným dotazům paní Klepáčové jsou přiřazeny odpovědi úředníků.
JUDr. Jiří Večeřa, tajemník MěÚ Mikulov

IDS (integrovaný dopravní systém) :
1. Věděl někdo ze zastupitelů, jak funguje a hospodaří firma KORDIS s penězi přispívatelů, před schválením dalších finančních prostředků z rozpočtu města?
2. Proč nevzali zastupitelé v potaz dvojí nesouhlas vedoucího Odboru dopravy, tak jak to popisuje JUDr. Šula ve své analýze?
3. Šlo o účelové hlasování (skrytou korupci kraje) z důvodu očekávané dotace z kraje, jak popisuje také JUDr. Šula nebo šlo o "zlepšení" dopravy, jak to prezentují někteří zastupitelé, kteří ve v. dopravě nepracují a nevyužívají ji?
Odpověď:
K bodu 2 a 3 bych chtěl říci jen tolik, že se jednalo o informaci nikoliv o žádnou analýzu. Při projednávání a také v informaci jsem sdělil můj názor, tedy za svou osobu, že bych nesouhlasil s placením příspěvku. Také jsem uvedl, že bych toto vysvětlil, ale pisatelka - či ten kdo se ptal neměla či neměl zájem. Mé důvody jsem uvedl na zastupitelstvu, ale toto je vše tak složité, že by vznikly jen další problémy či nedorozumění, kdybych to zde rozepisoval. Jasně jsem pak uvedl, že zastupitelé se rozhodli správně. Určitě bych v tom nehledal korupci a jiné jevy jak v otázkách zaznělo.
Odpověď zpracoval JUDr. Šula, vedoucí odboru dopravy
4. Proč naši zastupitelé s využitím platformy kraje (jak popisuje ing. Solařík) ještě před prvním rozhodnutím o začlenění města a celého regionu do IDS (2004-2010), nikoho předem neoslovili a neinformovali uživatele veřejné dopravy včetně řidičů o připravovaných změnách?
5. Proč zastupitelé a Odbor dopravy již tehdy s předstihem nepořádali různé informační a dotazové ankety, neinformovali občany o důsledcích vstupu a rozšíření IDS a nepožadovali jejich názory a připomínky před svým rozhodnutím?
Odpověď:
K bodu 4 a 5 bych chtěl podotknout, že zastupitelé měli možnost se dostatečně seznámit s danou problematikou a na zastupitelstvu byly přítomny zodpovědné osoby s kraje a firmy Kordis, které systém uvedly a vysvětlovaly dotazy. Odbor dopravy v rámci svých možností předával informace a také občané měli informace, které zajišťoval kraj a to v tisku na internetu a pod. Mohu říci, že dotazů od mikulovských občanů bylo opravdu málo. Na ty pak bylo odpovězeno. Byly rozeslány letáky s mapkou, na podatelně byly lístky zdarma a podobně. Jak již bylo uvedeno odezva žádná. To ostatně bylo také nyní v poslední době, jak jsem již uvedl v informaci pro zastupitele - žádné kritiky žádné konstruktivní dotazy či připomínky.
6. Jak se má občan orientovat a komu věřit? Vám zastupitelům, kteří nedokonalý systém obhajujete nebo odborníkovi, vedoucímu odboru dopravy, JUDr. Šulovi?
7. Výše poplatku byla stanovena na období zavádění systému, nebo jde již o pevnou a neměnnou částku určenou jen pro údržbu nebo další rozvoj systému IDS?
Odpověď:
Pro první rok začlenění do systému IDS platilo město poloviční částku na každého občana /25,-Kč./ než jiné města či obce. Jednalo se o to, že Mikulov byl zcela na okraji systému. Po začlenění znojemska pak byla již částka navýšena a to na 50,- Kč. na každého občana Mikulova. Částka může být zvýšena každoročně, ale musí s tím souhlasit obě strany /zastupitelstva/.
8. Kordis dnes zaměstnává cca. 35 lidí a nejde o příspěvkovou organizaci, s.r.o. běžně tvoří zisk, jak bude zisk rozdělován??
Odpověď:
KORDIS je založen Jihomoravským krajem a Městem Brno a kolik má nyní zaměstnanců, jaké platy berou co dělají a jak se částky mezi zřizovatelem a KORDISEM rozdělují nevím a nikdy nebylo k tomuto nic zřizovatelem řečeno.
9. Šetří již zavedením systému kraj a co by se stalo, kdyby naše město neplatilo tak, jako mnohé obce v kraji?
Odpověď:
Určitě je Vám známo, že za působení tak zvané úřednické vlády pana Fišera byla krajům schválena dotace na dopravu. O tuto mají kraje přijít a tak již nebude asi příspěvek kraje do dopravy tak velký. Opravdu nyní se dává na systém IDS v kraji jedna miliarda 350 miliónů korun ročně. Náš příspěvek 370 tisíc korun to asi nevytrhne. Naši občané mohou využívat tedy všechny spoje a v dnešní době jich je dostatek, tak aby se dostali kam potřebují. I když někdy zdlouhavě. JMK a potažmo KORDIS budou muset posuzovat a kalkulovat, které spoje jsou či nejsou udržitelné.
Co by se stalo, kdyby město nepřispívalo na dopravu se možná dozvíme již brzy. Nyní opravdu solidně odpovědět nemohu, neboť mě to není známo co by následovalo. Nebudou li příspěvky na dopravu od státu někde se peníze budou muset hledat a pak se uvidí.

LOKALITA HLINIŠTĚ:
1. Kdo je prosím objednatel projektu, který je zadán u ing. arch. Mackrleho a kdo konkrétní se podepsal pod objednávku/smlouvu? Ptám se jen kvůli tomu, abych znal kompetentní osobu, které se můžu ptát, zda vše probíhá či nikoliv?
Zajímá mne, zda je na to sepsána nějaká smlouva a závazný termín, aby se nestalo, že pan architekt to nedodá v potřebném terminu a celá věc se zase neúnosně povleče.
Odpověď:
Ing. arch. Mackerle je již 3 roky v důchodu. Žádná zakázka Městem Mikulov v lokalitě Hliniště mu nebyla zadána. Lokalita Hliniště je součástí Změny č. 8 ÚP SÚ MIKULOV, jejímž zpracovatelem je ing. arch. Vojtěch Mencl. Smlouvu o dílo uzavřel s ing. arch. Menclem pan starosta v souladu se směrnicí pro zadávání zakázek malého rozsahu. Návrh Změny č. 8 ÚP SÚ Mikulov byl již předán a v současné době probíhá jeho projednávání. Dokumentace je k dispozici na webových stránkách města Mikulov www.mikulov.cz (město Mikulov – samospráva města – koncepční a rozvojové materiály).
Odpověď zpracovala Irena Prochásková, pracovnice odboru územního plánování a stavebního řádu

KŘIŽOVATKA:
1. Žádáme Vás o zveřejnění závěrů samosprávy na tomto fóru k nepovolenému parkovišti před penzionem EURO a k EVIDENTNÍMU záboru veřejné zeleně, jak přislíbil p. Snášel.
Odpověď:
Užívání prostranství před penzionem EURO bylo projednáno s majitelem. Vzhledem k tomu, že stavební práce na přístavbě penzionu nejsou ještě dokončeny, má majitel záměr využít prostranství k dočasnému uložení materiálu potřebného na provedení fasády. Zde bude postupováno v souladu s obecně závaznou vyhláškou města Mikulov o místních poplatcích ( poplatek za užívání veřejného prostranství). Poté bude jednáno o trvalém způsobu využití tohoto prostranství.
Odpověď zpracoval JUDr. Večeřa, tajemník

POULIČNÍ OSVĚTLENÍ:
1. Můžete zde odpovědně napsat, kdo za město kontroluje, zda práce od firmy TEDOS byla vůbec provedena, jaká je její kvalita nebo zda nebyla jen účtována (od ošetření zeleně, staveb, osvětlení atd.)? Kdo práci odborně a odpovědně přebírá a HLAVNĚ, kdo je za vše na městě odpovědný? Existuje takový člověk?
Odpověď:
Za věcnou a formální kontrolu prací prováděných spol.Tedos, případně jinými firmami je stanovena odpovědnost takto:
Veřejná zeleň, čistota a pořádek ve městě, likvidace komunálního odpadu - Ing. Hluchý
Očista komunikací a chodníků - JUDr. Šula
Investiční výstavba, opravy budov, komunikací, chodníků - Ing. Hromek, p. Sokolík, Bc. Hrbková
Veřejné osvětlení - mst. Kulhavý
Správa bytového a nebytového fondu - mst. Kulhavý, Ing. Kudelňáková

2. Nakupuje Mikulov jako velkoodběratel el. energii v pravý čas, od vhodného distributora, pomocí tendrů, třeba i po dohodě s obcemi v regionu?
Odpověď:
Město Mikulov má v současné době smlouvu na dodávku el. elektřiny se spol. E-ON Energie,a.s., a to do konce roku 2012. Pro období jednání o nové smlouvě budou zajišťovány podklady pro výběrové řízení.
Odpovědět s citací
Starý 18.08.2011, 12:49
Junior Member

Děkuji pane tajemníku, kdyby se mi Vaše odpověď neobjevila samočinně v emailu, tak bych neměla tušení, už to zde ani nečtu a také není co, zůstala jsem tady sama. Stačilo mi napsat, do měsíce odpovíme a byla jsem hned v klidu.

Jenom ještě malou poznámku, úřaduje-li p. Šula tak jak odpovídá - neodpovídá ( nebude-li pršet nezmokneme ) na otázky občanů, nedělá to Vašemu úřadu ani Vám osobně, velmi dobrou reklamu. Toto téma mě jako dojíždějící, docela zajímalo. Jestliže kraj 5-6 let připravoval IDS a ved. Odboru dopravy v Mikulově nám nyní říká, že jsme mohli čerpat informace někde "v tisku na internetu a pod." a že několik dní před nebo po zavedení IDS "byly rozeslány letáky s mapkou a na podatelně byly nějaké lístky zdarma a podobně", nestačím se divit jeho aroganci. Kdy se rok nebo dva roky před zavedením tak převratné změny ve veřejné dopravě toto téma probíralo např. ve Zpravodaji...? Nevím, zda to myslel p.Šula vážně, ale s určitostí vím, že jeho odbor odvedl v minulosti velmi mizernou práci na prezentaci a propagaci IDS. Je více jak pravděpodobné, že o zavádění systému nějaký ten rok nevěděl ani on a sám byl v tu chvíli překvapen. To bych mu zazlívala nejvíc. Požadovat diskusi, připomínky a pořádat ankety po zavedení systému a ještě se divit, že nikdo nemá čas a zájem, je směšné a laciné. Každý uživatel VD se musel druhý den nějak zařídit, aby vůbec dojel např. do zaměstnání a neměl čas a mnohdy ani chuť vést dodatečnou a nekonečnou diskusi s úředníky o nápravě systému. Když jsem se ptala jednoho ze zastupitelů, jak dlouho a kdy probíhala diskuse před zavedením systému, bylo mi řečeno, že první informaci o systému a firmě KORDIS obdrželi zastupitelé 7 dní před schválením první části poplatku na zastupitelstvu? Z materiálu, který obdrželi nebylo údajně ani řádně jasné, že se jedná o schválení první 1/2 poplatku. Tomu se po šesti letech zavádění systému, nedá ani věřit! Je to ostuda i zastupitelů, když si dovolí o nás rozhodovat bez řádných a včasných podkladů. Doufám, že za takto odvedenou práci, dostával jako ved. Odboru celá ta léta řádné prémie.

Pan starosta mi také neodpověděl: "zajímal by mě Váš názor na příspěvky a na diskusi zde". Přidávám: co říkáte na úroveň odpovědí Vašeho úředníka p.Šuli ? Míníte-li ho obhajovat a mluvit o složitosti problematiky, šetřete síly a napište jen dobré. Děkuji

Často chodím do fitka po Pavlovské, neměla by se tato ulice předláždit, o nerovnosti se už zakopává nebo je ještě v záruce ? (Za věcnou a formální kontrolu prací prováděných spol.Tedos, případně jinými firmami je stanovena odpovědnost takto: Investiční výstavba, opravy budov, komunikací, chodníků - Ing. Hromek, p. Sokolík, Bc. Hrbková).

A ještě jeden převzatý dotaz z ( http://kocourkov.blog.cz/1106/varime-s-rostou#komentare ). Každý den vydám černou skládku komunálního odpadu u Mušovských jezer směrem k betonárce u horní nádrže, 10m od silnice Mikulov-Brno, asi 45m od hranice CHKO, naproti provizorní prodejny melounů. Nepatří ještě toto území pod Váš Odbor životního prostředí ? Začíná to pěkně smrdět a létat po polích.

Děkuji za veřejnou odpověď. Eva
Odpovědět s citací
Starý 21.08.2011, 15:45
MJirka MJirka je offline
Member

A ještě jeden převzatý dotaz z ( http://kocourkov.blog.cz/1106/varime-s-rostou#komentare ). Každý den vydám černou skládku komunálního odpadu u Mušovských jezer směrem k betonárce u horní nádrže, 10m od silnice Mikulov-Brno, asi 45m od hranice CHKO, naproti provizorní prodejny melounů. Nepatří ještě toto území pod Váš Odbor životního prostředí ? Začíná to pěkně smrdět a létat po polích.
Děkuji za veřejnou odpověď. Eva[/quote]

Jen reaguji a upřesňuji citovanou vzdálenost od CHKO, která není 45m, ale vzdušnou nejkratší čarou k silnici Spálenka-H.Věstonice cca 1,9 km, a po silnici ke křižovatce Spálenka, tam je to cca 2,5 km (bráno měřením z mapy na Seznamu). Možná jste myslela nedalekou Přírodní rezervaci Věstonická nádrž na Střední nádrži VDNM, ale ta je taky podstatně dál. Jinak k té skládce mi už jeden člověk volal a zajímal se kdo je odpovědný, tak jsem ho odkázal jednak na vlastníka pozemku (?), pak na příslušnou obec (?) a nakonec na OŽP MÚ Mikulov.
Starý 22.08.2011, 08:18
Administrator

Oznámený výskyt "černé" skládky komunálního odpadu v lokalitě u Mušovských jezer, u Horní nádrže cca 10 m od silnice Mikulov-Brno, podél přístupové komunikace k zařízehní- betonárce, byl jako podnět prošetřen odborem ŽP MěÚ Mikulov, při čemž bylo zjištěno:
skládka se nachází na k.ú. Mušov, ve správě obce Pasohlávky. Řešení záležitosti náleží k tomu příslušné obci Pasohlávky a obci s rozšířenou působností- městu Pohořelice. Podnět byl předán místně a věcně příslušným orgánům veřejné správy k dalšímu řízení za účelem sjednání nápravy.

Ing. Jan Hluchý,
ved. OŽP,MěÚ Mikulov
Odpovědět s citací
Starý 24.08.2011, 08:41
Administrator

K problematice IDS JmK
- K úrovni odpovědí pana JUDr. Šuly se nebudu vyjadřovat. Sdělil svůj názor a záleží na veřejnosti, jak jej přijme. Nicméně Vaše hodnocení beru na vědomí.
- K zavádění IDS chci doplnit, že tento integrovaný dopravní systém zavádí Jihomoravský kraj, který je ze zákona garantem zajištění dopravní obslužnosti na území kraje, smluvně zajišťuje dopravce atd. Jihomoravský kraj, potažmo spol. KORDIS JMK, s.r.o. s městy a obcemi příliš velkou diskusi nevedly. Proto mohlo město Mikulov těžko vést nějakou konstruktivní diskusi s občany před zavedením IDS. Za propagaci IDS v kraji je odpovědná spol. Kordis, jak vyplývá z její zakládací listiny. Města a obce se v rámci zajištění dopravní obslužnosti pouze vyjadřují k jízdním řádům v termínech jejich změn. A právě o tom by měla být nynější diskuse, případně ankety – tedy zda jsou výhrady k některým konkrétním linkám, jejich návaznosti atd. Tyto poznatky a připomínky občanů pak bude odbor dopravy MěÚ Mikulov uplatňovat při schvalování jízdních řádů. Samotný systém IDS, který je nyní zaveden již na celém území kraje může město Mikulov těžko ovlivnit.
- K vlastnímu projednávání dokumentů týkajících se přistoupení města Mikulov k IDS JmK je třeba doplnit, že zastupitelé obdrželi materiály k prosincovému zasedání ZM v roce 2008, odložili jejich schválení s tím, že si vyžádali účast zástupce Jm kraje a Kordis, aby jim systém řádně vysvětlili a odpověděli na dotazy. K tomu došlo na ZM v únoru 2010 a poté zastupitelstvo dokumenty schválilo.
- Samostatným problémem může být MHD v Mikulově. Její nynější začlenění do IDS má svoje výhody i nevýhody. Výhodou je, že si cestující může v autobuse MHD zakoupit jízdenku až do cílové stanice, přičemž ještě může za stejnou cenu využít MHD v cílovém městě, tj. např. v Brně nebo v Břeclavi. Nevýhodou je, že si město nemůže samo stanovit cenu jízdného v MHD

Ke kvalitě chodníků na ul. Pavlovská
- Příslušný pracovník odboru regionálního rozvoje a investic provedl kontrolu chodníků a zjistil, že část závad je způsobena činností stavebníků (pokládání kabelu případně stavební činnost vlastníků přilehlých nemovitostí). Tito budou vyzváni, aby po dokončení prací uvedli porušený chodník do původního stavu. Další zjištěná poškození byla patrně způsobena např. najetím nezjištěného vozidla, zatečením vody a následným působením mrazu atd. Tuto údržbu bude průběžně provádět spol. TEDOS dle finančních možností města.

K černé skládce u Mušovských jezer už poskytl odpověď Ing. Hluchý, vedoucí odboru životního prostředí.

Jiří Večeřa, tajemník MěÚ Mikulov
Odpovědět s citací
Odpovědět

Nástroje tématu Prohledat toto téma
Prohledat toto téma:

Rozšířené vyhledávání
Možnosti zobrazení

Pravidla pro psaní
nemáte povoleno vkládat nové příspěvky
nemáte povoleno vkládat odpovědi
nemáte povoleno vkládat přílohy
nemáte povoleno editovat Vaše příspěvky

vB kód je Zapnuto
Smajlíky jsou Zapnuto
[IMG] tag je Zapnuto
HTML kód je Vypnuto
Přejít do sekce

Zorbazený čas je GMT +1. Aktuání čas je: 18:46.

Běží na vBulletinu® verze 3.6.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.