Mikulov.cz
Registrovat FAQ Seznam uživatelů Kalendář Vyhledat Dnešní příspěvky Označit témata jako přečtená
Starý 23.05.2011, 12:54
Laďa

Defaultní Re: IDS Mikulov - Brno

Tak co, odpoví zde někdo i na položené otázky nebo nikdo ze zastupitelů hlasujících pro, nezná skutečně odpovědi ? Ti dva odpovídající zastupitelé jsou už asi vyčerpáni a unaveni. L.I.
Odpovědět s citací
Starý 30.05.2011, 22:02
Neregistrovaný(á)

Dobrý den vážený pane Hrabovský,
je možná pravda, že v některých případech jsem ve své odpovědi měl spíše napsat, že "IDS by mělo". Sám se rozhodně nepasuji na odborníka na dopravu a už vůbec ne veřejnou dopravu. Myslím si, že to by Vám odpověla i většina mých kolegů v zastupitelstvu.
Při našem rozhodování jsou důležité vždy dvě věci - materiály, které nám jako podklady pro jednání připravuje radnice potažmo městský úřad a dále naše osobní i profesní zkušenosti, komunikace s veřejností, přáteli, chuť i čas shánět si k projednávaným bodům další informace. Když jsem Vám v diskuzi odpovídal, snažil jsem se odpovědět spíše na to, proč jsem zapojení města do IDS a aktivní podíl v tomto subjektu podpořil. U jeho zrodu jsem nestál, ale v našem zapojení jsem viděl více kladů než záporů. Vyvstaly nám sice povinnosti v podobě finančního příspěvku, ale věřím, že vynaložené prostředky se nám, respektive všem cestujícím, vrátí v podobě prostoru pro diskuzi nad "jízdními řády", když to řeknu velmi jednoduše. IDS jako téma určitě nezapadne a je fain, že nám lidé předávají své zkušenosti s jeho fungováním, které má vedení města možnost se zástupci společnosti Kordis projednávat jako požadavky od jedno z členů, kteří plní své závazky a očekávají to samé od druhé strany smlouvy.
Omlouvám se, jestli jsem neodpověděl úplně na všechny Vaše otázky. Nevím, co by se stalo, kdyby naše město, jak píšete, neplatilo. MOžná, slovy klasika a téměř i největšího Čecha, bychom se strukturou dopravy v kraji mohli nesouhlasit, mohli bychom o ní i diskutovat, ale to by asi bylo vše, co bychom proti jejím zádrhelům mohli dělat. Proto pište své podněty, využívejte třeba i tohoto fóra a osobně si myslím, že pak bude možné něco i změnit. Jen je také potřeba si uvědomit, že v systému dopravy kraje jsou další desítky obcí a ne vždy je možné vyhovět všem požadavkům. Přeji Vám i všem ostaním cestujícím hezký den a svižnou jízdu. Michal Solařík
Odpovědět s citací
Starý 13.06.2011, 12:28
B.Blažková

Citace:
Původně vloženo uživatelem Neregistrovaný(á) Zobrazit příspěvek
Dobrý den vážený pane Hrabovský,
je možná pravda, že v některých případech jsem ve své odpovědi měl spíše napsat, že "IDS by mělo". Sám se rozhodně nepasuji na odborníka na dopravu a už vůbec ne veřejnou dopravu. Myslím si, že to by Vám odpověla i většina mých kolegů v zastupitelstvu.
Při našem rozhodování jsou důležité vždy dvě věci - materiály, které nám jako podklady pro jednání připravuje radnice potažmo městský úřad a dále naše osobní i profesní zkušenosti, komunikace s veřejností, přáteli, chuť i čas shánět si k projednávaným bodům další informace. Když jsem Vám v diskuzi odpovídal, snažil jsem se odpovědět spíše na to, proč jsem zapojení města do IDS a aktivní podíl v tomto subjektu podpořil. U jeho zrodu jsem nestál, ale v našem zapojení jsem viděl více kladů než záporů. Vyvstaly nám sice povinnosti v podobě finančního příspěvku, ale věřím, že vynaložené prostředky se nám, respektive všem cestujícím, vrátí v podobě prostoru pro diskuzi nad "jízdními řády", když to řeknu velmi jednoduše. IDS jako téma určitě nezapadne a je fain, že nám lidé předávají své zkušenosti s jeho fungováním, které má vedení města možnost se zástupci společnosti Kordis projednávat jako požadavky od jedno z členů, kteří plní své závazky a očekávají to samé od druhé strany smlouvy.
Omlouvám se, jestli jsem neodpověděl úplně na všechny Vaše otázky. Nevím, co by se stalo, kdyby naše město, jak píšete, neplatilo. MOžná, slovy klasika a téměř i největšího Čecha, bychom se strukturou dopravy v kraji mohli nesouhlasit, mohli bychom o ní i diskutovat, ale to by asi bylo vše, co bychom proti jejím zádrhelům mohli dělat. Proto pište své podněty, využívejte třeba i tohoto fóra a osobně si myslím, že pak bude možné něco i změnit. Jen je také potřeba si uvědomit, že v systému dopravy kraje jsou další desítky obcí a ne vždy je možné vyhovět všem požadavkům. Přeji Vám i všem ostaním cestujícím hezký den a svižnou jízdu. Michal Solařík
Zase odpověď ne odpověď, myslíte si, že je fér se jen omluvit a neodpovídat ? Při každém zajímavém diskusním tématu zde, si někdo stěžuje na špatné odpovědi nebo prosí vůbec o odpověď. Městský úřad má 60-65 zaměstnanců a 25 zastupitelů, copak nikdo z 90 lidí nemá čas na několik odpovědí pro občany? S členy výborů a komisí je Vás ještě mnohem víc.

Vážení poslanci, vážení funkcionáři a vážení úředníci. Když to tady tak sleduji i já musím projevit svůj názor na jednostrannou diskusi zde a tak všeobecně. Možná má slova budou znít naivně i přesto bych ráda k tomu něco řekla. Několik let pozoruji Vaše nářky nad nezájmem občanů o činnost zastupitelstva a o dění ve městě. Nemá-li o diskusi s občany zájem úředník nebo tajemník, jde o jejich přirozené chování a je to vcelku pochopitelné. Těmto lidem diskuse s občany a jejich nepříjemné dotazy nabourávají pracovní pohodu, přináší jim stresy a v konečném důsledku i práci a to by tak nešlo. U zastupitelů, jde ale o dobrovolnou činnost, nikdo Vás na kandidátky potajmu nenapsal a většina z Vás se umí živit i jinak. Na zastupitele všichni hledíme trochu jinak, buďto práci na radnici vykonávají jako veřejnou službu nebo pro svůj prospěch. Každý z Vás si určitě dobře uvědomuje, do které skupiny je občany zařazován.
Přece s Vaším souhlasem bylo zřízeno toto fórum s určitými pravidly, které jsou zde většinou dodržovány jen přispěvateli, ignorovány zastupiteli a úředníky. Údajně se Vám konkrétně tato rubrika automaticky zobrazuje ve Vaší poště, tak mě nenapadá jediný důvod proč, nevyužíváte fórum k diskusi se svými voliči? A co radní, ti se nám chlubili ve Zpravodaji, že si problematiku města rozdělili, dle svých oborů a znalostí, tak proč nyní mlčí ? Právě oni, by měli mít nejvíce informací, diskusi zde provokovat a uspokojovat odpověďmi své občany. Když si to tady pročítám, jsou zde na tomto fóru položeny desítky slušných a solidních otázek, které jsou ponechány bez odpovědí, proč ? Neznáte na ně odpovědi nebo nemáte čas ? Potom to z našeho pohledu vypadá, že námi pohrdáte nebo, že jde o ješitnost, protože potřebujete k diskusi jméno, adresu, rodné číslo, přítomnost na zastupitelstvu nebo nejlépe ve své kanceláři ? Všichni jsme u voleb doufali, že aspoň někteří z Vás jsou psavci. Buďte rádi, že se fórum dočkalo popularity a zvýšilo zájem o dění ve městě. Pokud byste byli i k sobě upřímní a položili si otázku, kdo z Vás chodil pravidelně diskutovat na zastupitelstvo nebo za starostou nebo za úředníky, než jste byli zvoleni, dostali byste odpověď, proč občané přistupují k diskusi zde, raději tímto způsobem. Kdo z Vašich bývalých kolegů chodí po svém funkčním období na zastupitelstvo? Kdo si z Vás dříve oficiálně stěžoval, třeba na nekompetentnost úředníka nebo funkcionáře a potom si přišel podat žádost s prosbou o výjimku nebo pro razítko rodině nebo pro své známé? Nikdo, proto asi alibisticky mlčíte i nyní a na otázky zde neodpovídáte. Co kdybyste náhodou svou odpovědí urazili nebo rozzlobili úředníka a potom jej někdy potřebovali? Alibismus a mlčení z Vaší strany je horší než anonymita pisatelů. Je velmi laciné nás vyzývat k podpisům, k občanské odvaze a upřímnosti. Voliče by určitě neurážely včasné, pravdivé a seriozními odpovědi na jejich otázky např. s podpisem zastupitel. Věřte, že Vaše partyzánské a pokrytecké mlčení nás uráží víc, než nějaký podpis. Oplácet neslušnost některých nepodepsaných pisatelů mlčením, není důstojné a přijatelné pro Vaše postavení veřejného činitele. Přestože se zde někteří z diskutujících podepsali, tak se nedočkali řádných odpovědí na VŠECHNY jednoduché otázky. Například, co bylo nepřijatelného na otázce, zda někdo ze zastupitelů věděl jak funguje a hospodaří firma KORDIS s penězi přispívatelů, před schválením dalších finančních prostředků z města ? Znovu a znovu si pokládám otázku, proč? Jde o nevhodné, nepříjemné a špatně položené otázky nebo o pouhou neznalost a nepsavost zastupitelů nebo Vám skutečně tak moc chybí ta jména, RČ, adresy tazatelů, nebo jde jen o Váš obyčejný nezájem ?

Přečtěte si svá pravidla - na www.mikulov.cz : poradila bych Vám, zrušte to tady a budete mít zase klid.

diskusní fórum Města Mikulova slouží občanům a návštěvníkům k vyjádření názorů, postojů a zkušeností souvisejících s městem Mikulov.

Za jakým účelem bylo diskusní fórum zřízeno:

- K získávání podnětů, zkušeností a připomínek k životu ve městě, webovým stránkám a tomuto fóru,
- k VEDENÍ DIALOGU SE ZASTUPITELI MĚSTA.

O adrese, podpisu, RČ a účasti na zastupitelstvu, zde není ani slovo, jde jen o základní slušnost pisatele i zastupitele.

B. Blažková
Odpovědět s citací
Odpovědět

Nástroje tématu Prohledat toto téma
Prohledat toto téma:

Rozšířené vyhledávání
Možnosti zobrazení

Pravidla pro psaní
nemáte povoleno vkládat nové příspěvky
nemáte povoleno vkládat odpovědi
nemáte povoleno vkládat přílohy
nemáte povoleno editovat Vaše příspěvky

vB kód je Zapnuto
Smajlíky jsou Zapnuto
[IMG] tag je Zapnuto
HTML kód je Vypnuto
Přejít do sekce

Zorbazený čas je GMT +1. Aktuání čas je: 04:02.

Běží na vBulletinu® verze 3.6.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.